GryNowościTelefony

Nvidia odpowiada na technologię AMD Smart Access Memory własnym wzrostem liczby klatek na sekundę

Nvidia oficjalnie wprowadza własną obsługę BAR o zmiennym rozmiarze, która obiecuje zwiększony wzrost wydajności w niektórych grach. Resizable BAR jest częścią specyfikacji PCI Express od lat, ale AMD dopiero niedawno uczyniło z niego ważną funkcję do obsługi dzięki wprowadzeniu pamięci Smart Access.

Pamięć AMD Smart Access skutecznie zapewnia procesorom Ryzen 5000 bezpośredni dostęp do pamięci GPU, aby ominąć wąskie gardła we / wy. Pozwala to procesorom na dostęp do pełnego bufora ramki grafiki, zamiast ograniczać się do odczytu bloków 256 MB. AMD obiecało wcześniej nawet o 10 procent wyższą wydajność w niektórych grach – jeśli połączysz nowe procesory Ryzen 5000 z najnowszymi kartami graficznymi Ryzen RX 6000.

Wydaje się, że Intel i Nvidia współpracowały teraz, aby włączyć tę samą funkcję po stronie Intela, a Nvidia obiecała, że ​​będzie ona dostępna w nowych laptopach z serii RTX 3000 z technologiami Max-Q trzeciej generacji. Max-Q tradycyjnie chodziło o nieco chłodniejszą, cichszą klasę procesorów graficznych do laptopów, która może pasować do cieńszego laptopa z ulepszonym chłodzeniem, więc warto zobaczyć to w pakiecie. Miejmy nadzieję, że ta technologia pojawi się również w kombinacjach GPU / procesor dla komputerów stacjonarnych.

Obsługa pamięci AMD Smart Access.Wcześniejsze
AMD

Obsługa BAR o zmiennym rozmiarze po stronie AMD doprowadziła do kilku interesujących wyników. TechSpot przetestował ostatnio różne gry korzystające z pamięci Smart Access i odkrył, że poprawa wydajności naprawdę zależy od gier. Niektóre tytuły odnotowały prawie 20-procentowy wzrost przy 1440p i 4K, podczas gdy inne faktycznie spadły.

Rozwijam …

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook