Nowości

Nvidia osłabia swój nowy RTX 3060 do wydobywania kryptowalut Ethereum

Nvidia celowo ogranicza wydajność swoich nowych kart graficznych RTX 3060 do wydobywania kryptowaluty Ethereum. Nowe sterowniki, które będą towarzyszyć wypuszczeniu procesorów graficznych pod koniec tego miesiąca, zmniejszą szybkość haszowania wydobywania Ethereum o około 50 procent, wykorzystując wykrywanie oprogramowania do wydobywania kryptowalut.

„Zaprojektowaliśmy układy GPU GeForce dla graczy, a gracze domagają się więcej” – mówi Matt Wuebbling, szef globalnego marketingu układów GeForce w firmie Nvidia. „Jednak procesory graficzne NVIDIA są programowalne. Użytkownicy nieustannie odkrywają dla nich nowe zastosowania, od symulacji pogody i sekwencjonowania genów po głębokie uczenie się i robotykę. Kopanie kryptowalut jest jednym z nich. ”

Jest jasne, że Nvidia wprowadza zmiany, aby spróbować pomóc w dostępności swoich produktów GeForce. Nvidia oferuje zamiast tego nowy procesor wydobywczy kryptowalut (CMP) dla górników Ethereum. Obejmują one najlepszą wydajność do wydobywania i wydajności, ale w ogóle nie obsługują grafiki. Nvidia twierdzi, że te produkty CMP, co najważniejsze, „nie wpływają na dostępność procesorów graficznych GeForce dla graczy”.

Nowy procesor kopania kryptowalut (CMP) firmy Nvidia.
: Nvidia

Produkty CMP nie będą miały wejść do wyświetlania, więc można je gęsto upakować w systemach przeznaczonych do górnictwa. Nvidia zapewnia również, że procesory CMP mają niższe szczytowe napięcie i częstotliwość rdzenia, aby poprawić duże zapotrzebowanie na moc związane z wydobyciem Ethereum. „Dzięki CMP możemy pomóc górnikom w budowaniu najbardziej wydajnych centrów danych, zachowując jednocześnie procesory graficzne GeForce RTX dla graczy” – mówi Wuebbling.

Chociaż wprowadzenie dedykowanej opcji dla górników jest mile widziane, przejście Nvidii do konkretnego osłabienia wydajności wydobycia na RTX 3060 prawdopodobnie spotka się z krytyką. To sztuczny limit nałożony przez ograniczenia oprogramowania, który został wprowadzony, ponieważ Nvidia walczy o wyprodukowanie wystarczającej liczby procesorów graficznych, aby zaspokoić popyt.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook