Nowości

Nvidia przywraca stare procesory graficzne RTX 2060 i GTX 1050 Ti, aby poradzić sobie z globalnym niedoborem chipów

Świat PC potwierdziło, że Nvidia planuje udostępnić swoim partnerom w swojej planszy karty graficzne GTX 1050 Ti i RTX 2060, próbując poradzić sobie z niedoborami akcji i niebotycznymi cenami nowszych kart z serii 30. W tej chwili ludzie mają problem nie tylko z nowymi kartami – to w ogóle każda nowoczesna karta graficzna.

Chociaż układy GPU, które Nvidia planuje wypuścić na rynek, miały być niedrogie, gdy zostały po raz pierwszy uruchomione, na pewno nie są teraz. GTX 1050 Ti kosztował 139 USD, gdy został uruchomiony w październiku 2016 r., Ale kiedy szukałem ich na Newegg i Amazon, stwierdziłem, że sam Newegg ma tylko jeden model w magazynie (który sprzedawał za 189 USD) i sprzedawców zewnętrznych prosili o 250, 340, a nawet 798 dolarów.

139 USD, kiedy został uruchomiony cztery lata temu.

Jeśli ceny 1050 Ti Cię przerażają, możesz nie chcieć patrzeć na to, co znalazłem, gdy szukałem RTX 2060, który został wprowadzony na rynek w 2019 roku za 349 USD. Newegg nie ma obecnie żadnych 2060 w magazynie, ale sprzedawcy zewnętrzni je mają i nie pozwalają im na tanie.

Zrzut ekranu przedstawiający ceny RTX 2060, od 799 do 1644 USD

Płaczę.

Miejmy nadzieję, że wypuszczenie przez Nvidię nowych akcji pomoże obniżyć ceny, zwłaszcza że wydaje się, że nowe karty nie będą szczególnie łatwe do zdobycia w najbliższym czasie. Zależy to również od tego, ile starszych chipów może wyprodukować Nvidia. Występuje globalny niedobór chipów, wpływający na wszystko, od laptopów po ciężarówki, a niektórzy producenci chipów twierdzą, że branża ma nawet problemy z produkcją chipów, które nie są najnowocześniejsze (takie jak te, które można znaleźć w starszej grafice karty).

Sytuacja doszła do tego stopnia, że ​​prezydent Biden obiecał coś z tym zrobić, ale trudno powiedzieć, na ile to będzie skuteczne. Jeśli Biden chce pomóc konkretnie w ustalaniu cen GPU, mógłby zacząć od spojrzenia na 25-procentową taryfę, którą były prezydent Trump nałożył na karty graficzne.

Na razie najlepiej jest obserwować ceny GTX 1050 Ti i RTX 2060, aby zobaczyć, czy spadną, i złapać tylko, jeśli rozpaczliwie potrzebujesz karty graficznej. W przeciwnym razie prawdopodobnie najlepiej będzie poczekać, aż seria 30 będzie ponownie dostępna, na co zawsze zwracamy uwagę tutaj, pod adresem The Verge.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook