Różności i nowinki technologia

Nvidia sprawia, że ​​imponujące skalowanie do 4K w Shield TV jest jeszcze bardziej przydatne dzięki nowej aktualizacji

Nvidia dostarcza szereg nowych funkcji do urządzeń strumieniowych Shield TV i Shield TV Pro w kształcie tuby, które wydała w zeszłym roku, a starsze modele również otrzymują ulepszenia. Firma poklepała się po plecach postem na blogu upamiętniającym 25. aktualizację oprogramowania dla Shield TV. Można śmiało powiedzieć, że Nvidia zna swoich odbiorców, a ta ostatnia runda ulepszeń jest skierowana do entuzjastów kina domowego i zaawansowanych użytkowników przesyłania strumieniowego.

Imponująca, oparta na sztucznej inteligencji funkcja skalowania 4K w telewizorach Shield TV i Shield TV Pro z 2019 r. Będzie teraz działać z treściami 360p i 1440p, oprócz obsługiwanych wcześniej rozdzielczości 720p i 1080p. (Model Pro może teraz przeskalować zawartość 60 klatek na sekundę, co powinno okazać się przydatne w sporcie).

Właściciele nowszych telewizorów Shield mogą teraz zrobić więcej za pomocą pilota: można teraz przypisać do konfigurowalnego przycisku menu akcje dla podwójnego naciśnięcia i długiego naciśnięcia, Nvidia mówi, że możesz wybrać spośród 25 działań, więc wykracza to poza tylko więcej skróty do Twoich ulubionych aplikacji. (Jeśli kupiłeś pilota osobno do starszego telewizora Shield, otrzymasz również te rozszerzone opcje dostosowywania).

: Chris Welch / The Verge

W najnowszej aktualizacji ulepszono obsługę regulacji głośności IR i CEC, z obsługą projektorów cyfrowych i możliwością regulacji głośności, nawet gdy sama osłona nie jest aktywna. „Dodaje również kontrolę głośności na podczerwień podczas korzystania z aplikacji Shield TV oraz po sparowaniu Google Home z Shield. Pilot Shield 2019 dodaje sterowanie na podczerwień, aby zmienić źródło sygnału wejściowego w telewizorach, amplitunerach i soundbarach ”- powiedziała Nvidia.

I ostatnia dobra wiadomość dla nerdów kina domowego: Nvidia twierdzi, że starsze modele Shield (2015 i 2017) otrzymują opcję, aby zawsze dopasować liczbę klatek wyświetlanych treści.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook