GryKryptowalutyNowości

Nvidia twierdzi, że nie osłabi wydajności wydobycia Ethereum istniejących procesorów graficznych

Dziś rano Nvidia ogłosiła, że ​​sztucznie zmniejszy wydajność swojej nadchodzącej karty graficznej GeForce RTX 3060 za 329 USD, jeśli chodzi o jedno konkretne zadanie: wydobywanie kryptowaluty Ethereum. Choć ta wiadomość może brzmieć dziwnie, była to muzyka dla uszu niektórych graczy – którzy od miesięcy próbowali zdobyć karty graficzne z powodu wielkiego niedoboru GPU i obwiniali za to częściowo górników.

Możesz się zastanawiać: co to oznacza inny GPU? Nvidia nie mówi jeszcze o swoich planach dotyczących przyszłej karty graficznej, ale firma mówi The Verge (bez wątpienia), że nie osłabi istniejących procesorów graficznych. „Nie ograniczamy wydajności już sprzedanych procesorów graficznych” – mówi rzecznik.

Byłem również nieco sceptyczny, że nowa partia kart Cryptocurrency Mining Processor (CMP), sprzedawanych jako alternatywa dla tych górników, oznaczałaby, że gracze mogliby w rezultacie kupić RTX 3060. Jeśli Nvidia przekierowuje już ograniczoną zdolność produkcyjną procesorów graficznych w stronę procesorów CMP, czy nie oznacza to na początku mniejszej liczby procesorów graficznych do gier? Wiesz, na świecie występuje niedobór półprzewodników.

Nowy procesor kopania kryptowalut (CMP) firmy Nvidia.
: Nvidia

Jednak Nvidia zdecydowanie sugeruje, że nowe procesory CMP w ogóle nie wpłyną na możliwość produkcji kart do gier GeForce. „Chipy używane w CMP nie mogą spełniać specyfikacji GeForce i nie mają wpływu na ogólną pojemność lub dostępność GeForce” – odpowiedział rzecznik w e-mailu.

Chociaż Nvidia nie potwierdziłaby, że mówi o binningu – procesie, w którym producenci układów, tacy jak Intel, AMD, Nvidia i inni, biorą chipy, które nie są w 100% sprawne z powodu sporadycznych wad produkcyjnych i sprzedają je jako wolniejsze lub mniej funkcjonalne części zamiast tego – stwierdzenie to z pewnością brzmi mniej więcej tak.

Ale może być też tak, że są zupełnie inne. , które widzisz powyżej CMP Nvidii, nie wygląda jak układ karty Nvidia GA102 używany w RTX 3080 i 3090 z amperami lub GA104 używanym w RTX 3070 i RTX 3060 Ti. Nie wygląda też zbytnio jak układy Turing poprzedniej generacji Nvidii. Być może CMP to po prostu projekt GPU, który nie został publicznie ujawniony.

Jeśli tak, jest niewyraźnie możliwe, że Nvidia ma zapasy starszych chipów, z których korzysta. W końcu firma przywróciła GTX 1050 Ti z 2016 roku i wątpliwe jest, aby Nvidia przeniosła jedną z fabryk z serii RTX 30, aby to się stało. Ale nie wiedząc, co właściwie CMP jest, Twoje przypuszczenie jest równie dobre jak nasze.

Na koniec możesz się zastanawiać: dlaczego tylko nerf wydobywanie Ethereum, skoro inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, również odnotowały niewiarygodne zyski? Oto pełna odpowiedź firmy Nvidia:

Ethereum ma obecnie najwyższą globalną wydajność wydobycia spośród wszystkich monet nadających się do wydobywania za pomocą GPU, a zatem jest prawdopodobnie głównym motorem popytu na GPU w górnictwie. Inne algorytmy nie wpływają znacząco na zapotrzebowanie na GPU i nie może się to szybko zmienić ze względu na efekty sieciowe w ramach danej kryptowaluty. Ogranicznik szybkości dotyczy wszystkiego, co używa algorytmów Dagger Hashimoto lub Ethash.

Z niecierpliwością czekamy na to, czy Nvidia może sprawić, że zakup karty GeForce RTX 3060 za 329 USD będzie łatwiejsze niż poprzednie karty graficzne, gdy pojawi się na rynku 25 lutego o godzinie 12:00 czasu wschodniego. Po miesiącach ciągłego polowania w końcu udało mi się złapać 3060 Ti kilka tygodni temu – mam nadzieję, że nie będziesz musiał iść tak daleko.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook