RTV

Nvidia wymaga, aby producenci laptopów dzielili się mocą swoich układów graficznych

Nvidia wymaga teraz, a nie tylko zachęca, od firm sprzedających laptopy z nowymi układami graficznymi z serii RTX 30, aby były bardziej przejrzyste w kwestii mocy, jakiej ludzie mogą się spodziewać. Nvidia mówi The Verge firmy te będą musiały ujawniać określone statystyki szybkości zegara i całkowitą moc grafiki na stronach produktów online – wszystko to mówi ludziom wszystko, co powinni wiedzieć o potencjale graficznym laptopa, na lepsze lub gorsze.

Jednak firmy nie będą musiały wspominać, że te chipy są wariantami Max-Q, ponieważ według rzecznika Nvidii „Max-Q nie jest już częścią nazwy GPU”. Zamiast tego, Max-Q jest teraz używany wyłącznie do komunikacji, że laptop z układem graficznym z serii RTX 30 jest wyposażony w funkcje wydajności, takie jak Whisper Mode 2, Dynamic Boost 2 i Advanced Optimus. Wcześniej zobaczenie marki Max-Q ułatwiło określenie ogólnej wydajności laptopa bez konieczności znajomości jego konkretnych częstotliwości zegara.

To zachęcające, że Nvidia nie pozwala już firmom ukrywać tych ważnych informacji w materiałach marketingowych. Powinien być wystarczająco zaawansowany, aby pomóc kupującym dokonać świadomego zakupu bez konieczności czekania na recenzentów i pierwszych użytkowników, którzy poinformują o specyfikacji.

Dzieląc się tymi specyfikacjami, firmy mogą znacznie ułatwić konsumentom zrozumienie, jak to możliwe, że w niektórych przypadkach RTX 3070 w MSI GP66 Leopard może przewyższać RTX 3080 w MSI GS66 Stealth, co widzieliśmy z pierwszej ręki. . Ponieważ marka Max-Q nie oznacza już możliwości mocy układu graficznego, przejrzystość z szybkością zegara i ilością energii, jaką może zużywać, jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Laptopy Nvidia RTX

Nvidia wymaga teraz, aby firmy dzieliły się szybkością zegara i mocą na stronach produktów laptopów
: Nvidia

„Wymagamy od producentów OEM, aby zaktualizowali swoje strony produktów do funkcji technologii Max-Q dla każdego laptopa GeForce, a także zegarów i mocy – co przekazuje oczekiwaną wydajność GPU w tym systemie” – powiedział rzecznik Nvidii The Verge.

Nvidia twierdzi, że producenci już zaczęli udostępniać te informacje, w tym Asus, co potwierdziliśmy w momencie publikacji. Będziemy obserwować niektóre modele, które pojawią się wkrótce (i te, które są obecnie na rynku), aby sprawdzić, ile czasu zajmie wprowadzenie tych wymagań w całej branży. Daj nam znać w komentarzach, jeśli zauważysz, że któryś z nich został zaktualizowany o informacje lub musi zostać dodany do tej listy.

Origin PC

 • EVO 15-S (nie aktualizowane od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • EVO 17-S (nie aktualizowane od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

Acer

Asus

Razer

 • Blade 15 (nieaktualizowane od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • Blade 17 Pro (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

Gigabyte

 • Aorus 15G (aktualizacja od 2/5 ze specyfikacjami zegara / mocy)

 • Aorus 15P (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • Aorus 17G (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • Aero 15 (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • Aero 17 (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

MSI

 • GE76 Raider (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • GP76 Leopard (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • GP66 Leopard (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • Stealth 15M (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • GS66 Stealth (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

Alienware

 • M15 R4 (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

 • M17 R4 (nie aktualizowany od 2/5 ze specyfikacją zegara / mocy)

Lenovo

 • Strony produktów nie są jeszcze dostępne dla Legion 7 i Legion 5 Pro, ale nie udostępniono specyfikacji w swoim komunikacie prasowym ani w informacjach dostarczonych nam w ramach naszego reportażu

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook