Różności i nowinki technologia

Obecne 5G AT&T jest wolniejsze niż 4G w prawie każdym mieście testowanym przez PCMag

Logo AT&T widoczne na oknie i drzwiach budynku.
Powiększać / Znak i logo AT&T na Main Street podczas Festiwalu Filmowego w Sundance 23 stycznia 2020 r. W Park City, Utah.

Użytkownicy smartfonów AT&T, którzy widzą, że ich wskaźniki sieciowe zmieniają się z „4G” na „5G”, niekoniecznie powinni oczekiwać, że wkrótce uzyskają większe prędkości. W opublikowanych dzisiaj corocznych testach sieci komórkowych PCMag, telefony 5G połączone z AT&T uzyskały wolniejsze prędkości niż telefony 4G w 21 z 22 miast.

PCMag stwierdził, że „AT&T 5G w tej chwili wydaje się zasadniczo bezwartościowe”, chociaż średnia prędkość pobierania AT&T wynosząca 103,1 Mb / s była prawie tak dobra, jak Verizon, dzięki wysokiej wydajności 4G. Oczywiście na dłuższą metę 5G AT&T powinno być szybsze niż 4G – nie jest to kolejny przypadek, w którym AT&T błędnie określa swoją sieć 4G jako rodzaj 5G. Zamiast tego, rozczarowujący wynik testu PCMag dotyczy tego, jak działają dzisiejsze telefony 5G i jak AT&T przydziela widmo.

Ten sprzeczny z intuicją wynik nie ujawnia wiele na temat faktycznych różnic między technologią 4G i 5G. Zamiast tego odzwierciedla to, w jaki sposób AT&T wykorzystywało swoje widmo do dotychczasowego wdrażania 5G. Jak wyjaśnił PCMag, „5G AT&T odcina wąski fragment starego pasma komórkowego 850 MHz i przypisuje je do 5G, aby nadać telefonom prawidłową ikonę 5G bez zwiększania wydajności. Ze względu na sposób działania obecnych telefonów 5G często zmniejsza się występ.”

Sieć 4G AT&T korzysta z agregacji kanałów z różnych częstotliwości. „Najnowsze telefony są w stanie złożyć do siedmiu z nich – to się nazywa agregacja siedmiu nośnych i dlatego AT&T wygrała [the PCMag tests] w zeszłym roku ”- czytamy w artykule.

Telefony 5G jeszcze tego nie zniosą, analityk PCMag Sascha Segan napisał:

Ale telefony 5G nie mogą dodać tylu kanałów 4G do kanału 5G. Więc jeśli są w trybie 5G, rezygnują z kanałów 4G, aby mogli używać tego niezwykle wąskiego, często 5 MHz kanału 5G, a rezultatem jest wolniejsza wydajność: faux G.W przypadku AT&T często testowano telefon 5G krok do tyłu z naszego telefonu obsługującego tylko 4G.

Mówiąc dokładniej, „w lokalizacjach z 4G i 5G nasz telefon 5G był wolniejszy niż nasz telefon 4G w 21 z 22 miast” – czytamy w artykule. Podczas gdy telefony 5G AT&T często miały dostęp do zaledwie 5 MHz, Segan napisał, że jego analiza pokazuje, że „potrzeba co najmniej 50 MHz dedykowanego widma 5G, aby zrobić prawdziwą różnicę”.

W niektórych miastach różnica była wyraźna. W Baltimore, gdzie AT&T zapewniało średnie prędkości 117,1 Mb / s, „przechodząc w tryb 5G …[ed AT&T’s] średnie prędkości pobierania o szokujące 61 procent w całym mieście ”- napisał PCMag.

T-Mobile 5G nie zawsze był szybszy niż 4G. W Austin T-Mobile miał największą dostępność 5G spośród wszystkich operatorów, ale „wyniki 5G były o 17 procent wolniejsze niż wyniki 4G w lokalizacjach, w których obie sieci były dostępne”.

PCMag testuje sieci komórkowe od 11 lat i musiał dostosować sposób, w jaki przedstawił wyniki w tym roku, ze względu na ciekawe wyniki 5G, zauważył Segan na Twitterze:

PCMag powiedział, że przeprowadził testy z telefonami Samsung Galaxy S10 i S20, wybranymi „ponieważ oferują najlepszą dostępną wydajność 4G i 5G, przy czym S20 obsługuje wszystkie rodzaje amerykańskich nośników 5G”.

AT&T powiedział, że wczesne 5G będzie podobne do 4G

Zapytaliśmy AT&T, czy planuje jakiekolwiek zmiany, takie jak przypisanie więcej niż 5 MHz do kanału 5G lub przełączenie telefonów z powrotem na 4G, gdy jest to najszybsza opcja, i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

W listopadzie 2019 roku AT&T poinformowało, że jego wczesne wdrożenia 5G w paśmie 850 MHz będą oferować tylko prędkości podobne do LTE-Advanced, formy 4G, którą AT&T mylnie nazywa „5GE” lub „5G Evolution”.

Pomimo spowolnienia 5G w testach PCMag, wysoka wydajność 4G AT&T pomogła mu osiągnąć średnią prędkość pobierania 103,1 Mb / s, wyprzedzając T-Mobile 74 Mb / s i 105,1 Mb / s Verizon. AT&T zapewniło również prędkość powyżej 10 Mb / s w 95% testów, najwyższą z trzech nośników. Testerzy PCMag byli w stanie uzyskać sygnał AT&T 5G w 38% przypadków, w porównaniu z 54% T-Mobile i 4% Verizon. (Verizon 5G wykorzystuje tylko widmo fal milimetrowych, które ma znacznie mniejszy zasięg niż widmo niskiego i średniego pasma).

AT&T zdobyło tytuł ogólnej szybkości w 12 z 26 miast, w porównaniu z 13 w Verizon i jednym w T-Mobile. AT&T oferuje 5G w 22 z 26 badanych miast.

PCMag nie testował w tym roku obszarów wiejskich, ponieważ musiał dostosować procedury do pandemii. Zamiast harmonogramu podróży obejmującego loty, wynajem samochodów i hotele, PCMag powiedział, że zatrudnił „po dwa tuziny kierowców, aby każdy testował swoje własne miasta”.

Sieć Verizon 5G „oszałamiająca”, ale niewielka

Brak testów wiejskich oznacza, że ​​średnie znalezione przez PCMag są prawdopodobnie wyższe niż w ogólnopolskiej rzeczywistości. OpenSignal, który opiera się na testach prędkości inicjowanych przez użytkowników, ostatnio stwierdził, że średnia prędkość pobierania wynosi 32,6 Mb / s dla AT&T, 28,2 Mb / s dla T-Mobile, 27,4 Mb / s dla Verizon i 25,4 Mb / s dla spółki zależnej T-Mobile Sprint. Prędkości te obejmują wszystkie sieci, nie tylko 5G.

OpenSignal znalazł średnie prędkości 5G na poziomie 494,7 Mb / s dla Verizon, 60,8 Mb / s dla AT&T i około 49 Mb / s zarówno dla T-Mobile, jak i Sprint.

Testy PCMag i OpenSignal zgadzają się, że sieć 5G Verizon jest najtrudniejsza do znalezienia. Użytkownicy aplikacji testującej prędkość OpenSignal byli w stanie uzyskać sygnał Verizon 5G zaledwie 0,4 procent czasu, w porównaniu z 22,5 procent dla T-Mobile, 14,1 procent dla Sprint i 10,3 procent dla AT&T.

„5G firmy Verizon jest często oszałamiające, ale bardzo trudne do znalezienia” – napisała PCMag. Chociaż może oferować „prędkości do 2 Gb / s i opóźnienia znacznie poniżej 10 ms”, Verizon 5G był często dostępny tylko w dwóch lub trzech procentach lokalizacji w poszczególnych miastach.

Niezwykle wysoka prędkość i rzadka dostępność Verizon 5G nie są zaskakujące, ponieważ wykorzystuje pasmo widma 28 GHz, które oferuje dużą pojemność, ale bez możliwości pokonywania dużych odległości lub penetracji ścian i innych przeszkód. AT&T i T-Mobile 5G używają tych samych pasm widma niskiego pasma, których używają w 4G, zapewniając szerszy zasięg, ale bez ogromnych wzrostów prędkości.

Zapoznaj się z najnowszymi funkcjami Arsa Jima Saltera, aby uzyskać więcej szczegółów technicznych o tym, jak działa 5G dzisiaj i jak będzie ewoluować.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook