Różności i nowinki technologia

Obejrzyj demo nowego składanego telefonu Royole, który jest dziś dostępny w sprzedaży za około 1500 USD

Pierwszy na świecie dostępny na rynku telefon ze składanym ekranem nie został wyprodukowany przez Samsunga, Huawei ani Motorolę – był to Royole Flexpai, urządzenie, które nazwaliśmy „czarująco okropnym”. Ale w marcu Royole obiecał udoskonalić ten pomysł za pomocą nowego FlexPai 2, a firma oficjalnie wprowadza dziś ten telefon w Chinach, zaczynając od 9988 juanów, czyli około 1471 USD.

I chociaż firma obecnie głównie udostępnia tylko rendery zamiast zdjęć, ty mogą obejrzyj demo telefonu po około 38 minutach prezentacji firmy:

Wygląda dość elegancko? Przy płaskiej grubości 6,3 mm (złożonej 12,8 mm), nie jest tak cienki jak dwuekranowy Microsoft Surface Duo, ale brzmi cieńszy niż ramka 6,9 mm Samsunga Galaxy Z Fold 2 (łącznie z aparatem) i wybrzuszony składany zawias 16,8 mm . Royole twierdzi, że jego nowy, specjalnie zaprojektowany zawias nie ma „żadnej szczeliny”, co najwyraźniej jest określeniem PR dla bardzo małej szczeliny około 1 mm.

Może to być zdjęcie rzeczywistego telefonu z wersji demonstracyjnej. Wszystkie inne obrazy wyglądają na renderowane.
: Royole

Ten 7,8-calowy ekran może być jednak słabym punktem: Royale nie mówi nic o szkle, więc prawdopodobnie jest plastikowy – i ma nieco niższą rozdzielczość 1920 x 1440 niż jego Samsung i podwójnie ekranowani rywale Microsoftu. W dzisiejszych czasach to całkiem duży ekran dla tych kilku pikseli. I oczywiście mówimy o jednym, w pełni odsłoniętym ekranie, który będziesz składać na pół, bez niczego, o czym można by mówić po drugiej stronie telefonu.

Reszta specyfikacji wydaje się dość konkurencyjna: flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 865; 8 GB lub 12 GB pamięci RAM; 256 GB lub 512 GB pamięci, bateria 4450 mAh i obsługa 5G, z zestawem czterech kamer (64 MP szerokokątny, 16 MP ultrawide, 8 MP z 3-krotnym zoomem optycznym i 32-megapikselowym aparatem portretowym do selfie, chociaż wszystkie cztery kamery są skierowane w Twoją stronę w każdym razie). Jest też para głośników stereo, dwa gniazda na karty SIM, Wi-Fi 6 i szybkie ładowanie USB-C.

Poza wytrzymałością zawiasów i ekranu – firma ocenia ją na 1,8 miliona zgięć, ale testy zginania nigdy nie są wszystkim – największym pytaniem jest prawdopodobnie oprogramowanie, które wcześniej było piętą achillesową więcej niż jednego składanego telefonu.

Royole obiecuje, że jego „waterOS 2.0” w inteligentny sposób podzieli ekran na wiele aplikacji, umożliwi przeciąganie i upuszczanie między nimi, a składany ekran pozwoli Tobie i fotografowanemu ustawić idealny portret. Firma twierdzi, że waterOS 2.0 jest oparty na systemie Android 10.

Będziemy mieć więcej myśli, gdy będziemy mogli wypróbować prawdziwy telefon; w międzyczasie, oto strona produktu firmy. Model 12 GB / 512 GB będzie kosztował 11 588 juanów, czyli około 1707 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook