FotoGryNowościTelefony

Obrotowy ekran LG Wing oferuje nowe spojrzenie na smartfon z dwoma ekranami

W ostatnich latach LG nie jest obce smartfonom z dwoma ekranami, ale firma właśnie oficjalnie ogłosiła swój najodważniejszy krok w kierunku urządzenia z dwoma ekranami w niedawnej pamięci: LG Wing. To niesamowicie wyglądający smartfon z obrotowym wyświetlaczem, który wygląda – całkiem dosłownie – oferując nowe spojrzenie na to, co potrafi telefon.

Nowy telefon jest inspirowany obecnymi trendami LG w smartfonach z dwoma ekranami, takimi jak G8X ThinQ i Velvet, a także klasycznym obrotowym telefonem LG VX9400 wypuszczonym ponad dekadę temu. Wing ma być pierwszym urządzeniem pod nową marką LG „Explorer Project”, której celem jest odkrywanie sposobów „tchnięcia nowego życia w to, co czyni smartfon”.

Najciekawszą cechą Winga są oczywiście dwa panele OLED. Pierwszym z nich jest standardowy 6,8-calowy ekran główny bez żadnych ramek i wycięć (zamiast tego LG zdecydowało się na wyskakujący obiektyw, ponieważ najwyraźniej Wing nie miał wystarczająco dużo ruchomych części, o które można się martwić). Ale to drugi panel o przekątnej 3,9 cala pod spodem główny wyświetlacz, który sprawia, że ​​telefon Wing 2020 wygląda wyjątkowo. Zamiast rozkładać się na dwa pełnowymiarowe (lub jeden elastyczny) panele obok siebie, główny wyświetlacz Winga obraca się dookoła i do góry, aby odsłonić drugi ekran, w kształcie, który wygląda podobnie jak blok Tetris.

: LG

Firma LG ma duże ambicje co do typów funkcji, które może zapewnić ta nowa obudowa. Pomysł polega na tym, że w „trybie obrotowym” główny wyświetlacz będzie używany do jakichkolwiek zadań, podczas gdy drugi ekran służy jako dodatkowe okno dla innej aplikacji lub rozszerzonej funkcjonalności.

Na przykład firma LG wyobraża sobie użycie panelu pomocniczego do sterowania aparatem podczas korzystania z aplikacji aparatu, uwalniając główny wyświetlacz jako uporządkowany wizjer. Odwróć go, a możesz używać głównego wyświetlacza jako ogromnej, szerokoekranowej klawiatury, odpowiadając na wątek wiadomości wyświetlany na mniejszym, pionowym wyświetlaczu. Aplikacje wideo mogą używać drugiego wyświetlacza do sterowania multimediami i głośnością. Wiele z nich będzie jednak zależeć od zewnętrznych programistów, którzy wykorzystają drugi wyświetlacz, aby rozszerzyć swoje aplikacje – w przeciwnym razie skończy się to fajna funkcja ograniczona tylko do własnego oprogramowania LG.

Oczywiście możesz również użyć go do prostego uruchomienia dwóch aplikacji obok siebie: zagraj w grę mobilną na panelu głównym, przesyłając ją online znajomym i fanom za pomocą drugiego wyświetlacza, lub czytaj Twittera podczas transmisji z ostatniego meczu piłkarskiego.

: Getty Images / Tetra images RF / LG

Wing nie musi być używany tylko w formacie poziomym. Firma LG jest równie entuzjastycznie nastawiona do korzystania z głównego wyświetlacza w standardowym trybie „portretowym” batonika, jak jest to bardziej oczywisty format panoramiczny, a panel dodatkowy służy jako pomocniczy wyświetlacz podczas nawigacji w Mapach Google lub czytania najnowszych dokument z pracy. Drugi półekran można również wyłączyć podczas odchylania za pomocą funkcji „grip lock”, co pozwala na użycie go jako przydatnego uchwytu, na przykład podczas oglądania filmu.

Unikalna forma Winga prowadzi również do jednej z najciekawszych funkcji telefonu: „trybu gimbala”, który pozwala na użycie drugiego wyświetlacza jako uchwytu, wraz z joystickiem do regulacji aparatu. LG faktycznie umieścił drugą dedykowaną kamerę ultraszerokokątną z tyłu, aby nagrywać materiał, podczas gdy główny wyświetlacz jest w swoim obracanym trybie poziomym (z obracanym czujnikiem dopasowanym do orientacji). Jest również wyposażony w nowy czujnik ruchu „hexa”, który według firmy pomaga uniknąć zakłóceń. Wing może również nagrywać w trybie podwójnego nagrywania, przechwytując jednocześnie wideo z przednich i tylnych kamer.

Oczywiście przy tak wielu ruchomych częściach istnieje wiele obaw dotyczących trwałości i długowieczności. LG twierdzi, że jest świadomy tych obaw i obiecuje, że Wing wytrzyma. Pracuje również nad etui, które będzie kompatybilne z obrotową konstrukcją, co wymaga nieco więcej pracy niż tradycyjne etui na telefon.

: LG

Reszta sprzętu dla LG Wing jest dość zwyczajna. Jest procesor Snapdragon 765G ze zintegrowanym modemem X52 firmy Qualcomm do obsługi 5G, 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci, akumulator o pojemności 4000 mAh, czujnik odcisków palców na wyświetlaczu i obsługa ładowania bezprzewodowego. Największym zaniedbaniem jest oczywiście jakakolwiek hydroizolacja – coś, czego można się spodziewać po telefonie z tak dużą liczbą ruchomych części.

Drugi wyświetlacz również zwiększa grubość i objętość telefonu, chociaż nie tak bardzo, jak, powiedzmy, samodzielne pełnowymiarowe etui na ekran, które firma LG używała w przeszłości. Skrzydło mierzy 9,17 uncji (260 g) i 0,43 cala grubości – dla porównania, Samsung Galaxy S20 Ultra z wyświetlaczem o podobnej wielkości waży 7,76 uncji (220 g) i ma 0,35 cala grubości.

LG Wing ma również wysuwany 32-megapikselowy aparat z przodu, a także potrójną kamerę z tyłu urządzenia. Jest 64-megapikselowy aparat główny, 13-megapikselowy „zwykły” ultraszeroki i wspomniany 12-megapikselowy „tryb gimbalowy” ultraszeroki, który jest przeznaczony do trybu poziomego.

LG twierdzi, że Wing ukaże się najpierw w USA na Verizonie, a następnie AT&T i T-Mobile. LG twierdzi, że cena, data premiery, opcje kolorów i specyfikacje będą się różnić w zależności od partnera sieci, co oznacza, że ​​możemy zauważyć podział między modelem LG Wing poniżej 6 GHz dla AT&T i T-Mobile oraz droższą wersją mmWave, która jest dostępna wyłącznie dla Verizon , podobnie jak wcześniej wydany LG Velvet. To powiedziawszy, na razie firma nie ogłosiła jeszcze nawet niejasnego okna wydania lub szacunkowej ceny nadchodzącego urządzenia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook