GryOprogramowanie

Oculus App Lab pozwoli użytkownikom wypróbować aplikacje VR z wczesnym dostępem bez bocznego ładowania

Oculus szczegółowo opisał, co pojawi się w aktualizacji oprogramowania v25 dla zestawów słuchawkowych Quest i Quest 2. Najbardziej zauważalną zmianą zarówno dla programistów, jak i użytkowników jest App Lab, nowa metoda dystrybucji aplikacji VR w fazie rozwoju, która nie wymaga zatwierdzenia przez Oculus Store, a także nie wymaga ładowania bocznego. Potraktuj to oprogramowanie jako odpowiednik wczesnego dostępu do VR.

Oculus w komunikacie prasowym poinformował, że chce utrzymać poprzeczkę wysokiej jakości w swoim sklepie, więc odłamuje aplikacje App Lab od głównego sklepu. Chce jednak wspierać społeczność, w której programiści mogą otwarcie i łatwo udostępniać swoje dzieła w toku właścicielom Questów.

Gdy programista prześle swoją aplikację App Lab do Oculus, użytkownicy mogą łatwo uzyskać do niej dostęp za pomocą adresu URL lub można ich znaleźć, wyszukując ich dokładne imię i nazwisko w sklepie Oculus. SideQuest, popularna witryna, w której znajdują się aplikacje i gry, które można przesyłać na zestaw słuchawkowy Quest, będzie również hostować aplikacje App Lab. Można przypuszczać, że wiele z hostowanych tam aplikacji i gier może wkrótce otrzymać wsparcie App Lab, co ułatwi ludziom wypróbowanie niektórych hostowanych tam aplikacji bez bocznego ładowania.

App Lab daje programistom możliwość szerokiego udostępnienia ich aplikacji ogółowi społeczeństwa, aby spróbować lub wygenerować unikalne klucze, jeśli chcesz zezwolić na dostęp do nich tylko określonym osobom. Z perspektywy użytkownika wszystkie pobierane aplikacje z App Labs można znaleźć w bibliotece aplikacji i gier Quest.

App Lab

Te aplikacje zadebiutowały w App Lab.
: Oculus

Oculus twierdzi, że uruchomiono ponad 10 tytułów App Lab, w tym doświadczenia przedstawione powyżej. Chociaż witryna wyświetlała błąd, gdy klikałem je w momencie publikacji.

W tej aktualizacji pojawi się kilka innych funkcji, w tym Messenger for VR, umożliwiający prowadzenie rozmów na Facebooku, gdy jesteś zanurzony w zestawie słuchawkowym Quest. Informacje o wydaniu Oculus wspominają również o „Stacjonarnym Strażniku 2.0”, który wprowadza pewne ulepszenia jakości życia, gdy chcesz bezpiecznie korzystać z VR w stacjonarnej lokalizacji, zamiast korzystać z skali pokojowej.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z oprogramowania VR w trybie pokojowym, czy stacjonarnym, skrót Oculus Passthrough jest teraz łatwiejszy do uzyskania i nie jest już zagrzebany w ustawieniach eksperymentów. Ta funkcja umożliwia oglądanie otoczenia przez kamery skierowane na zewnątrz Quest lub Quest 2, dwukrotnie dotykając sekcji, w której pałąk styka się z zestawem słuchawkowym.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś sparować mysz Bluetooth z zestawem słuchawkowym Quest, wkrótce będziesz mógł to zrobić. Aby znaleźć tę funkcję, przejdź do ustawień, kliknij „Funkcje eksperymentalne”, a wkrótce powinieneś ją tam znaleźć.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook