Różności i nowinki technologia

Oczyszczacz powietrza Ikea Förnuftig: CADR, cena, data wydania

To było tylko kwestia czasu. Od dłuższego czasu omawiam oczyszczacze powietrza dla WIRED, a nieobecność Ikei na rynku stawała się coraz bardziej widoczna. Opóźnienie marki było szczególnie odczuwalne w zeszłym roku, kiedy rynek oczyszczaczy powietrza eksplodował wśród piekielnych pożarów i koronawirusa. Nagle wszyscy chcieli czystszego powietrza w pomieszczeniach.

Jak to się mówi: lepiej późno niż wcale. Ikea Förnuftig trafia dziś do sprzedaży w USA (rynek zagraniczny dostał go na początku tego roku) i nie, mimo że ma zabawną nazwę, a dziś jest 1 kwietnia, nie jest to żart primaaprilisowy. Förnuftig kosztuje 55 USD i możesz wybrać kolor obudowy, o ile wybierzesz czarny lub biały. Tkana kratka w obu modelach jest szara. Konstrukcja Förnuftig w otulinie z tkaniny przypomina inne inteligentne produkty Ikea, takie jak głośniki Sonos Symfonisk z 2019 roku.

Förnuftig kosztuje 55 USD i jest dostępny w dwóch kolorach: czarnym lub białym. Obie opcje mają dostojną szarą kratkę.

: Ikea

Większość oczyszczaczy powietrza wygląda dość ohydnie – jak rodzaj dziwnej plastikowej maszyny, którą można znaleźć w przechowalni szkolnej siłowni, opuszczając zajęcia. Ale Förnuftig wygląda ostro, a ponieważ ma wymiary około 12 na 18 cali, nie zajmuje dużo miejsca. Jest bardzo cienki i ma 4,5 cala głębokości, a jeśli chcesz, możesz porzucić stojak podłogowy i zamontować go poziomo lub pionowo na ścianie. Niewiele innych oczyszczaczy powietrza można zamontować na ścianie.

Förnuftig ma szybkość dostarczania czystego powietrza (CADR) 130 metrów sześciennych na godzinę, co czyni go tym, co nazywam „oczyszczaczem powietrza w sypialni”. CADR to branżowy standard pomiaru skuteczności filtrowania powietrza w pomieszczeniu przez urządzenie w ciągu godziny. Nie zanudzając Cię szczegółami, ta ocena oznacza, że ​​Förnuftig jest dobrym wyborem do małych pomieszczeń, takich jak sypialnie lub małe biura domowe. Jeśli kupujesz urządzenie do większego pokoju, sugeruję zamiast tego wybrać jeden z większych oczyszczaczy powietrza do salonu z naszego przewodnika po oczyszczaczach powietrza.

Förnuftig można zamontować na ścianie, co jest rzadkością wśród oczyszczaczy powietrza.

: Ikea

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook