GryRTV

Od czego zacząć serię Yakuza

Od prawie półtorej dekady Yakuza franczyza była prawie wyłączna dla konsol PlayStation firmy Sony. Poza japońskim remasterem dwóch pierwszych gier na Wii U, każda pojedyncza pozycja lub spinoff została wydana wyłącznie na PlayStation 2, PSP, PS3 lub PS4.

Wtedy pojawił się Microsoft. Wraz z Kingdom Hearts i Final Fantasy, Yakuza powoli stała się flagową japońską serią usługi Microsoft Xbox Game Pass. Wszystko zaczęło się niecały rok temu od dodania Yakuza 0, a od tego tygodnia możesz grać prawie na każdej głównej linii Yakuza grę w ramach subskrypcji Game Pass.

Połącz to z faktem, że wersja nowej generacji Yakuza: Like A Dragon jest nadal dostępna wyłącznie na konsolach z serii Xbox, a wersja na PS5 pojawi się dopiero w marcu, a nieprawdopodobny wniosek jest jasny: Xbox – w tym gałąź ekosystemu na komputery PC – jest teraz najłatwiejszym i najlepszym sposobem na wejście do serii.

To, co zmieniło się w tym tygodniu, to dodanie trzech nowych głównych linii Yakuza Gry. Zremasterowane wersje Yakuza 3, 4, i 5 są teraz dostępne w subskrypcji Game Pass na Xbox i PC po otrzymaniu dołączonej wersji PS4 w 2019 r. (Trio można również kupić za 39,99 USD). Wszystkie te gry pierwotnie ukazały się na PS3, co oznacza, że ​​w innym przypadku nie można by w nie grać nowoczesne systemy dzięki kompatybilności wstecznej.

Nie są to szczególnie imponujące porty na poziomie technicznym. Jak większość innych Yakuza gry na Xboksie działają w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, z niewielkimi korzyściami dla mocniejszych konsol Xbox. Ale szczerze, biorąc pod uwagę starzenie się materiału źródłowego, to jest w porządku.

Liczy się to, że będziesz mógł grać prawie na całej głównej linii Yakuza za cenę subskrypcji Game Pass. I zdecydowanie uważam, że powinieneś to zrobić, ponieważ ta seria jest niesamowicie dobra. Naprawdę nie ma to jak sposób Yakuza łączy brutalną przemoc, głupawą komedię i niesamowity patos w kontekście RPG akcji dramat kryminalny.

Bez zepsucia czegokolwiek, oto, jak poleciłbym się do tego zabrać:

  • Zacząć od Yakuza 0. Zwykle chciałbyś zagrać w pierwszą grę z serii, zanim zajmiesz się jej prequelem, ale Yakuza jest inny. 0 dzieje się dziesiątki lat wcześniej Yakuza, w Japonii lat 80-tych ery bańki i jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych w serii. To idealne miejsce na rozpoczęcie i powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tle tego, co ma nadejść.
  • Następnie graj Yakuza Kiwami. To jest pełna przeróbka oryginału Yakuza, który został wydany na PS2 w 2005 roku. Kiwami wyszedł wkrótce potem 0 i jest technicznie bardzo podobny, zawiera kilka zwrotów fabularnych do prequela, dlatego warto grać 0 pierwszy.
  • W przyszłym, Yakuza Kiwami 2. Lubić Kiwami, to jest remake gry na PS2 z 2006 roku Yakuza 2. Ale przenosi się do Dragon Engine ery PS4, po raz pierwszy widziany w Yakuza 6, i jest to znacznie większa i bardziej dopracowana gra niż Kiwami.
  • Teraz graj Yakuza 3, 4, i 5. W tym momencie zgaduję, że jesteś bardzo zainteresowany tą serią, więc perspektywa trzech prostych remasterów PS3 wcale nie wydaje się onieśmielająca. Myślę 4 jest najlepszą z tych trzech gier, ale będziesz chciał przejść przez wszystkie z nich.
  • Poczekaj na Yakuza 6: Pieśń życia przejść do Game Pass. To nie będzie długo czekać – to się stanie 25 marca. Lub możesz po prostu zagrać wcześniej na PS4. Ale upewnij się, że grasz, tak czy inaczej, ponieważ jest cudowny.
  • Teraz czas na Yakuza: Like a Dragon. Inaczej znany jako Yakuza 7 w Japonii myślę, że możesz zacząć od tego, jeśli naprawdę chciałbyś zagrać w najnowszą grę. Jest bardzo różny od innych, z zupełnie nową obsadą i turowym systemem bitewnym, a teraz jest najlepszy na Xbox Series X. Ale wyciągniesz z tego trochę więcej, jeśli grałeś w inne gry w serial, więc wstrzymam się, jeśli możesz. Nie ma jej również w subskrypcji Game Pass – musisz ją kupić osobno. I jako ostatnie ostrzeżenie, jest to dwa lub trzy razy dłużej niż w większości innych gier. (Ale warto!)

Możesz też chcieć zagrać Osąd, co jest całkiem niezłym spinoffem w Yakuza Cinematic Universe, ale nie jest to ważne dla całej historii i nadal jest tylko na PS4. Włożyłbym to później 6 jeśli masz szansę.

Inny Yakuza spinoffy nie są naprawdę warte martwienia się. Jest Kenzan i Ishin, dwie oddzielne gry z epoki samurajów, które nigdy nie zostały przetłumaczone na język angielski. Tak było również w przypadku wyłącznego PSP Kurohyo i jego kontynuacja. I podczas gdy Martwe dusze, strzelanka zombie na PS3, której akcja toczy się na ulicach Tokio, wydarzyła się na Zachodzie, lepiej udawać, że to się nigdy nie wydarzyło.

Grałem w Yakuza serię od pierwszego dnia na PS2, ale wtedy nie wyobrażałem sobie, że stanie się tak ekspansywna lub dostępna. Poleciłbym te gry każdemu, a bariera wejścia jest teraz tak niska dla każdego, kto ma Xbox lub komputer i dużo wolnego czasu. Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do tej serii, może to być najlepszy powód, aby zasubskrybować Game Pass.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook