RTVTelefony

Odłączany ThinkPad X12 Lenovo ma 12-calowy ekran, który można odłączyć

Lenovo wprowadza nowy ThinkPad – z niespodzianką. ThinkPad X12 odłączany to 12,3-calowy laptop biznesowy z ekranem, który można wyjąć i używać jako tabletu. To jeden z kilku nowych ThinkPadów, które Lenovo wypuściło w tym tygodniu i są napędzane najnowszymi procesorami Intel vPro 11. generacji.

Spójrz na to, a zobaczysz, że jest to podobny pomysł do linii Microsoft Surface Pro. Wyświetlacz to w zasadzie 12,3-calowy tablet z systemem Windows, który można podłączyć i odłączyć od klawiatury folio. Ma podpórkę z tyłu, dzięki czemu stoi samodzielnie i jest kompatybilny z piórem precyzyjnym Lenovo i piórem cyfrowym.

Konstrukcja ma zapewnić dodatkową wszechstronność użytkownikom biznesowym. Jeśli na przykład jesteś na spotkaniu lub na zajęciach i chcesz czytać notatki prezentacji z komputera, możesz zdjąć ekran bez konieczności noszenia klawiatury.

Jednak nawet z podłączoną klawiaturą przenośność nadal jest zaletą. Tablet ma mniej niż 9 mm grubości i waży nieco ponad 2,5 funta z podłączoną klawiaturą. Obsługuje również LTE Cat9 do pracy w ruchu, a Lenovo twierdzi, że przeszedł testy MIL-SPEC 810G, aby potwierdzić, że jest wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać upadki i wstrząsy podczas podróży.

ThinkPad X12 Detatchable w trybie tabletu, napisany rysikiem.

Lenovo

Jednak pomimo kształtu przypominającego tablet, ThinkPad X12 jest nadal bardzo laptopem, ponieważ ma wewnątrz układy laptopów. Jest zasilany przez procesory Intel Core vPro 11. generacji (do Core i7) i zintegrowaną grafikę Iris Xe. Platforma Intel vPro zapewnia użytkownikom biznesowym szereg funkcji bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o inne specyfikacje, możesz uzyskać do 16 GB pamięci LPDDR4x i 1 TB pamięci NVMe SSD.

Jeśli chodzi o porty, nie ekscytuj się zbytnio: jest jeden Thunderbolt 4, jeden USB 3.2 Type-C, jeden NanoSIM i jedno gniazdo audio. Pamiętaj, że jeden z tych portów czasami będzie zawierał ładowarkę, więc jeśli kupujesz X12 i będziesz musiał podłączyć inne rzeczy, prawdopodobnie będziesz potrzebować jakiejś stacji dokującej (takiej jak nowa stacja Kensington SD5700T Thunderbolt 4).

ThinkPad X12 odłączany w trybie laptopa, widziany z tyłu z rozłożoną podpórką.

Lenovo

Cechą, która mnie bardzo ekscytuje, jest współczynnik kształtu. X12 ma wyświetlacz 3: 2, te same wymiary co Surface Pro 7 i Surface Book 3. Miło było widzieć, jak producenci na całej planszy porzucają ciasny współczynnik proporcji 16: 9, a 3: 2 to mój ulubiony rodzaj ekranu używać. Daje ci sporo dodatkowej przestrzeni do wielozadaniowości.

Niedawno przejrzałem Lenovo ThinkPad X1 Fold, kolejne urządzenie zbudowane jak tablet z klawiaturą. To bardzo fajne urządzenie, ale za 2499 USD jest dla mnie zbyt drogie, bym mógł polecić zakup każdemu człowiekowi. X12 Detachable to coś, co nazwałbym bardziej pragmatyczną implementacją X1 Fold. Nie jest tak fantazyjny (po pierwsze, ekran nie składa się na pół), ale jest znacznie tańszy przy cenie początkowej wynoszącej 1149 USD i wygląda na to, że jest wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę, a nie małą, ciasną klawiaturę zagięcie. Dla wielu użytkowników poszukujących konwertowalnego ThinkPada X12 Detachable może być rozsądniejszym wyborem (chociaż będę musiał sprawdzić, jak działa, zanim wydam oficjalną rekomendację).

Odłączany ThinkPad X12 ma być dostępny w styczniu 2021 r., Począwszy od 1149 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook