Nowości

Odmiana rozprzestrzenia się, szczepionki przyspieszają i więcej wiadomości na temat koronawirusa

Liczby w USA są kontynuowane co może się pogorszyć, na całym świecie przyspieszają prace nad szczepionkami, a naukowcy badają nowy wariant wirusa. Oto, co powinieneś wiedzieć:

Chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie i inne wiadomości dotyczące koronawirusa? Zapisz się tutaj!

Nagłówki

Pandemia prawdopodobnie pogorszy się w Stanach Zjednoczonych, nawet po kontynuowaniu szczepień

Dzienna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w USA osiągnęła rekordowy poziom w ciągu pięciu z ostatnich 10 dni, aw czwartek przekroczyła 4000, ponieważ liczba przypadków nadal rośnie niemal wszędzie. Arizona jest liderem w kraju pod względem hospitalizacji i przypadków, a Atlanta niedawno ponownie otworzyła swój szpital polowy, aby dotrzymać kroku rekordowej liczbie pacjentów. Wzrost jest również szczególnie dotkliwy w południowej Kalifornii: koronawirus zabija kogoś średnio co 15 minut w Los Angeles, ogłosił dyrektor ds. Zdrowia publicznego hrabstwa na początku tego tygodnia. Załogom karetek powiedziano, aby racjonowali tlen dla najbardziej potrzebujących pacjentów. Niektórzy pacjenci z przepełnieniem zostali nawet przeniesieni do korytarzy szpitalnych i sklepów z pamiątkami.

Ale kraj ustanowił również mniej ponury rekord w czwartek: ponad 600000 zastrzyków koronawirusa podano w ciągu 24 godzin, najwięcej w ciągu jednego dnia od rozpoczęcia szczepień. Jak dotąd wdrażanie przebiegało wolniej niż oczekiwano. Podczas gdy polityka administracji Trumpa polegała na wstrzymywaniu połowy amerykańskich strzałów na drugie dawki, zespół Bidena ogłosił, że uwolni wszystkie dostępne dawki, gdy wejdzie do biura. W wywiadzie udzielonym w czwartek Anthony Fauci dodał, że zawsze będzie czkawka, a szczepienia prawdopodobnie przyspieszą w nadchodzących tygodniach. Ale, dodał, pandemia pogorszy się, zanim się poprawi. Dopóki wystarczająca liczba osób nie zostanie zaszczepiona, każdy musi zachować czujność, niezależnie od tego, czy został zastrzelony, czy nie.

pracownicy sanitarni sprzątający schody

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Oto cały zasięg WIRED w jednym miejscu, od tego, jak zapewnić rozrywkę swoim dzieciom, po wpływ tej epidemii na gospodarkę.

Szczepionki nabierają tempa na całym świecie

W czwartek brazylijscy urzędnicy poinformowali, że szczepionka chińskiej firmy Sinovac jest skuteczna. Firma sprzedała już około 300 milionów dawek, głównie do krajów o niskim i średnim dochodzie, ponieważ oczekuje na zatwierdzenie. W międzyczasie w UE organy regulacyjne zatwierdziły szczepionkę Moderna. Niektórzy spekulują, że mogą również podjąć decyzję o szczepionce Oxford-AstraZeneca, która została już zatwierdzona do użytku w Wielkiej Brytanii i Indiach, do końca miesiąca.

W niedzielę główny kontroler narkotyków w Indiach udzielił również zgody w trybie pilnym na Covaxin, szczepionkę opracowaną wspólnie przez Bharat Biotech i rząd Indii. Ogłoszenie to zapoczątkowuje ambitne dążenie do zaszczepienia 300 milionów ludzi w pierwszym etapie szczepień w kraju. Społeczność naukowa szybko skrytykowała tę wiadomość, ponieważ Covaxin nie ukończył jeszcze badań fazy III i nie dostarczył wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa. Później w tym tygodniu krajowa sieć naukowców wydała oświadczenie, w którym zwraca się do rządu o ponowne rozważenie zatwierdzenia szczepionki.

Nowy wariant wirusa rozprzestrzenia się, gdy Stany Zjednoczone przyspieszają sekwencjonowanie genetyczne

Odkąd ogłoszono w zeszłym miesiącu, nowy, podobno bardziej podatny na przenoszenie wariant SARS-CoV-2, znany jako B.1.1.7, rozprzestrzenił się w Wielkiej Brytanii i USA. W tym tygodniu CDC zidentyfikowało ponad 50 przypadków zmutowanego wirusa w Kalifornii, Florydzie, Kolorado, Gruzji i Nowym Jorku. Urzędnicy zwracają uwagę, że liczby te prawdopodobnie nie odzwierciedlają liczby przypadków faktycznie krążących w Stanach Zjednoczonych i dodają, że nie ma dowodów na to, że ten wariant jest bardziej śmiercionośny, chociaż wydaje się, że rozprzestrzenia się szybciej. Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Pfizer wykazało, że szczepionka firmy na koronawirus wydaje się chronić przed tą nową zmutowaną wersją.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook