NowościOprogramowanie

Odnowiona aplikacja AR IKEA pozwala projektować całe pokoje

Stamtąd możesz umieszczać meble, systemy regałów, dekoracje i zmieniać kolory ścian, a następnie eksportować swój projekt zarówno w 3D, jak i 2D i wysłać innym do zatwierdzenia lub ośmieszenia. Modele mogą również zawierać sufity, dzięki czemu można dodać wirtualne podwieszane oprawy oświetleniowe. Inne nowe funkcje obejmują możliwość interakcji z przedmiotami, takich jak włączanie i wyłączanie lamp AR oraz umieszczanie przedmiotów jeden na drugim, na przykład lampę na kredensie.

Fani AR mogą zarejestrować się w wersji beta tutaj, a uprawnieni otrzymają wiadomość e-mail od TestFlight, gdy automaty staną się dostępne.

Tommy Campbell, kierownik ds. Projektowania cyfrowego w SPACE10, mówi, że to wszystko jest przygotowaniem do pojawienia się Apple Glass. „Chociaż opracowaliśmy to, co obecnie jest aplikacją mobilną, byliśmy również zainteresowani tym, jakie urządzenia takie jak okulary mogą być w stanie wykorzystać w tej technologii” – mówi. „Dlatego podjęliśmy bardzo przemyślane decyzje, aby namalować wizję Studio jako takiej, która może istnieć zarówno na smartfonie, jak i w okularach. Użyliśmy również nowego zestawu renderowania rzeczywistości firmy Apple, który pozwala nam osiągnąć poziom szczegółowości tych modeli, którego wcześniej nie widzieliśmy w portfolio AR IKEA ”.

Jednak frustrujące jest to, że aplikacja ponownie nie jest połączona ze stroną internetową IKEA lub aplikacją detaliczną. Jeśli więc kupujesz dywan, powiedzmy w aplikacji IKEA, i chcesz sprawdzić, jak będzie wyglądał w Twoim pokoju, nie możesz tego łatwo zrobić. Musisz otworzyć Studio i zacząć od zera.

Podobnie, jeśli patrzysz na sofę, IKEA zna wymiary tej sofy, ale jeśli otworzysz narzędzie pomiarowe w Studio, musisz ręcznie wprowadzić te same pomiary, aby sprawdzić, czy zmieści się w Twojej przestrzeni.

: Ikea

Oczywiście ta funkcjonalność mogłaby zostać dodana w fazie beta. „To zdecydowanie część planu” – mówi Fredrik Axén, menedżer ds. Cyfryzacji w firmie Inter IKEA Systems. „Czy jest to kontynuacja tego, co teraz widzisz, co będzie transakcyjne, czy też jest to jego część? Może tak być na przykład w przypadku projektanta pomieszczeń ”.

SPACE10 i IKEA rozważają również integrację narzędzia do pomiaru 3D na stronie internetowej IKEA i udostępnienie innych elementów AR online. „Chrome, Safari i Mozilla bawią się internetowymi rozwiązaniami AR” – mówi Campbell. „Czy to może być następna platforma? Zamiast tworzyć aplikację na iOS lub Androida, czy możemy stworzyć dla Studio środowisko internetowe, które będzie działać dla każdego? ”

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook