Gry

Odnowiony standard ładowania MagSafe firmy Apple otwiera drzwi dla iPhone’a bez portu

Firma Apple ożywiła jedną ze swoich bardziej ukochanych technologii, MagSafe, podczas corocznej prezentacji iPhone’a we wtorek, prezentując nową linię smartfonów z magnesami wbudowanymi z tyłu, które zapewniają szybkie i solidne połączenia z bezprzewodowymi ładowarkami, nakładanymi etui i innymi akcesoriami.

Podczas gdy stary MagSafe był funkcją bezpieczeństwa do ładowania laptopów bez obawy o uszkodzenie komputera po wyrwaniu przewodu, nowy MagSafe to sprytny, skoncentrowany na smartfonach dodatek do gry dla Apple. Pozwala firmie zbudować nowy ekosystem gadżetów dla iPhone’a, który całkowicie kontroluje, podobnie jak Lightning i inne zastrzeżone porty i kable Apple, a jednocześnie oferuje namacalne korzyści, takie jak szybsze ładowanie 15 W.

Ale chociaż MagSafe wydaje się teraz fajną funkcją uzupełniającą nowo ogłoszone iPhone’y, toruje drogę dla Apple, aby uczynić magnetyczne ładowanie bezprzewodowe głównym elementem ładowania wszystkich naszych urządzeń w przyszłości. Wystarczy spojrzeć na nową ładowarkę MagSafe Duo firmy, bezprzewodową podstawkę do ładowania zarówno zegarka Apple Watch, jak i iPhone’a, lub jeszcze bardziej wytrzymałą (a także dziwacznie wyglądającą) ładowarkę MagSafe 3 w 1, która umożliwia ładowanie zegarka Apple Watch, AirPods i iPhone’a jednocześnie. Oba wydają się zbliżać nas do świata, w którym iPhone nie musi obsługiwać ładowania Lightning ani żadnego rodzaju ładowania przewodowego.

Nowa ładowarka 3 w 1 MagSafe firmy Belkin ma stacje ładujące do słuchawek AirPods. Apple Watch i iPhone.
: Belkin

I podobno Apple pracuje nad iPhonem bez portów właśnie z tego powodu. Usunięcie portu oznaczałoby, że Apple mógłby uniknąć – gdyby chciał – przestawić swoją linię smartfonów na standard USB-C, z którego korzysta teraz na MacBookach i iPadach wyższej klasy. Pozwoliłoby to również firmie na jeszcze cieńsze urządzenia, wykorzystując tę ​​samą logikę, którą zastosowała, gdy usunęła gniazdo słuchawkowe. Hydroizolacja może stać się jeszcze bardziej skuteczna dzięki mniejszej liczbie otworów w telefonie, zwłaszcza jeśli Apple może przekonać nas (i operatorów komórkowych) do przyjęcia wbudowanej karty SIM zamiast umieszczania gniazda SIM w każdym telefonie. Dzięki MagSafe Apple może przedstawić alternatywny sposób całkowitego ładowania telefonu poprzez ładowanie bezprzewodowe oraz wszelkie kable i adaptery, które może wymyślić, aby rozwiązać Twoje potrzeby w zakresie ładowania w podróży.

Z pewnością istnieje zachęta finansowa dla Apple, aby zachować kontrolę nad swoim ekosystemem ładowania. Dział „wearables, home and accessories” firmy Apple, który obejmuje główne produkty, takie jak Apple Watch i AirPods, a także wszystkie kable i ładowarki, był najniżej zarabiający w ostatnim kwartale finansowym firmy. Ale w zasadzie idzie w parze z całym biznesem iPada i zarabia blisko 6,5 miliarda dolarów na kwartał, co sprawia, że ​​nadal ma kluczowe znaczenie dla wyników finansowych Apple, ponieważ wzrost przychodów z iPhone’a wciąż spada, a Apple bardziej opiera się na swoim ekosystemie i usługach.

Wiadomo jednak, że Apple przynajmniej stara się zaoferować konsumentom korzyści w zamian za unikanie uniwersalnych standardów lub dokonanie szerokiego wyboru produktu anty-konsumenckiego. W tym przypadku wydaje się, że pełna inwestycja w MagSafe przyniosłaby bardzo realną poprawę jakości życia posiadania iPhone’a, nawet jeśli wymagałaby poważnych zmian w nawykach właścicieli iPhone’a.

Po pierwsze, ładowanie bezprzewodowe jest po prostu łatwiejsze i mniej kłopotliwe niż podłączenie kabla, a tym bardziej, gdy w grę wchodzą magnesy, więc nie musisz regulować pozycji urządzenia, aby zapewnić aktywację ładowarki. MagSafe przedstawia również sytuacje, takie jak używanie telefonu w łóżku bez obawy o zgięcie lub zerwanie kabla lub uszkodzenie portu telefonu.

Co więcej, sama różnorodność i użyteczność akcesoriów, które można teraz zrobić dzięki wbudowanym magnesom z tyłu iPhone’a, jest ekscytująca. Zatrzaskiwany portfel i czerwone skórzane etui do ładowania, które robi Apple, to tylko kilka z niezliczonych potencjalnych akcesoriów, jakie możemy sobie wyobrazić. Pomyśl o magnetycznych soczewkach powiększających z zatrzaskiem lub pakietach etui, które można przyczepić magnetycznie i nie trzeba ich zrywać na siłę, jeśli chcesz zamienić je na inne. PopSocket, wiodący producent wymiennych uchwytów do iPhone’ów, z pewnością szybko pracuje nad wersjami swoich produktów z obsługą MagSafe.

: Apple

Dla Apple MagSafe stanowi również okazję do dokonania małego rewizjonizmu produktu po fiasku AirPower w zeszłym roku, w którym Apple anulował już zapowiedziany produkt po ustaleniu, że nie może niezawodnie stworzyć uniwersalnego ładowania bezprzewodowego. myśl, że może. Wygląda na to, że AirPower zniknął na dobre, ale MagSafe powrócił, aby pomóc Apple w pełni zrealizować ładowanie bezprzewodowe, a MagSafe przynosi ze sobą dobrą wolę konsumentów, którą zgromadził w swoim czasie na linii MacBooków (nawet jeśli wcześniejsza wersja MagSafe nie przypomina ten obecny).

Ale MagSafe tak naprawdę nie będzie świecić, chyba że Apple poświęci mu uwagę, a zrobienie tego poprzez zrobienie iPhone’a bez portu wydaje się znacznie bardziej prawdopodobne po wczorajszym ogłoszeniu. Najważniejsze pytania dotyczą jednak tego, czy konsumenci uznają to za tak wrogie, jak usunięcie gniazda słuchawkowego i czy Apple może nas wystarczająco przekonać, że naprawdę poprawi to nasze życie, jeśli przeważy niedogodności związane z porzuceniem wszystkich kabli, ładowarek i innych akcesoria, które gromadzimy za każdym razem, gdy iPhone ulega zmianie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook