Różności i nowinki technologia

Oferta pracy w Roku sugeruje duże plany dotyczące oryginalnych filmów i programów telewizyjnych

Roku chce stworzyć własne oryginalne „produkcje epizodyczne i fabularne”, zgodnie z niedawną (i już zamkniętą) ofertą pracy opublikowaną przez firmę (za pośrednictwem Protokół). Oferta pracy wspomina o „rozszerzaniu listy oryginalnych treści”.

Roku obecnie nie ma własnej zawartości. Obecnie jest właścicielem linii programów Quibi, które nabyła od nieistniejącej firmy zajmującej się transmisją strumieniową, a także oferuje The Roku Channel, usługę obsługiwaną przez reklamy, która pozwala użytkownikom oglądać szeroką gamę programów telewizyjnych, filmów, wiadomości na żywo i nie tylko – ale nie widzieliśmy jeszcze żadnych programów stworzonych przez samo Roku.

Oferta pracy, w której jest mowa o „oryginalnych produkcjach epizodycznych i pełnometrażowych”.

Lista ofert pracy wskazuje jednak, że Roku chce wejść do branży produkcji treści – coś, co zrobili już jego konkurenci sprzętowi, tacy jak Amazon i Apple. Dostarczanie własnych programów może dać użytkownikom powód do spędzania większej ilości czasu na urządzeniach Roku, co z kolei może pomóc w dalszym zwiększeniu przychodów z reklam firmy, nawet jeśli użytkownicy nie oglądają specjalnie jej programów.

Potencjalne programy i filmy firmy będą konkurować z ogromnym katalogiem oryginałów z innych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Disney Plus i Hulu. Ale w przeciwieństwie do tych, którzy przesyłają strumieniowo wagi ciężkie, Roku sprzedaje urządzenia, które łączą wszystkie usługi, więc chociaż Roku technicznie będzie szło łeb w łeb z innymi firmami, jego użytkownicy również będą obserwować WandaVision na pudełku Roku. Ta wygodna obsługa klienta pozostaje ważna – nawet jeśli Roku czasami spotyka się z dostawcami usług strumieniowych.

Prawdopodobnie warto zauważyć, że może minąć trochę czasu, zanim zobaczysz program Roku. Jeśli firma właśnie zatrudnia prawników zajmujących się produkcją, proces prawdopodobnie jest nadal na dość wczesnym etapie. Jednak pokazuje, jaką wartość widzi Roku w umieszczaniu oryginalnej treści na stole.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook