Nowości

Office domyślnie Calibri dołączy do Clippy, Internet Explorer po wycofaniu systemu Windows

W technice wszystkie dobre ustawienia domyślne (które nie są przynajmniej dzwonkiem startowym Maca) muszą kiedyś się skończyć. Dzisiaj Microsoft ogłosił, że jego czcionka Office od 2007 roku – bezszeryfowa czcionka bezszeryfowa, Calibri – wkrótce dołączy do Clippy, Internet Explorera i przycisku Start systemu Windows 8 na wielkim cmentarzu Windows na niebie.

„Calibri jest domyślną czcionką dla wszystkich rzeczy firmy Microsoft od 2007 roku, kiedy to zastąpił Times New Roman w pakiecie Microsoft Office” – zaopiniował zespół projektowy firmy Microsoft w de facto obit Calibri. „Dobrze nam wszystkim służy, ale uważamy, że nadszedł czas, aby ewoluować”.

Microsoft szuka teraz kolejnej wspaniałej domyślnej czcionki technicznej. Zamiast podążać drogą konkursu rzeczywistości i otwierać poszukiwania na jakąkolwiek starą rodzinę czcionek odręcznych, firma zamówiła pięć niestandardowych czcionek, które teraz będą walczyć o ten przyjemny występ.

Przywitaj się z kandydatami, którzy mają nadzieję na ostateczną różę od zespołu projektowego firmy Microsoft.
Powiększać / Przywitaj się z kandydatami, którzy mają nadzieję na ostateczną różę od zespołu projektowego firmy Microsoft.

Microsoft

Jak pokazano powyżej, nowe potencjalne czcionki domyślne to Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford i Grandview. Wszystkie pięć są bezszeryfowe…strzały oddane w spuściznę Times New Roman– a zespół projektowy firmy Microsoft przedstawił argumenty za każdym z nich, przedstawiając te nowe opcje.

Tenorite spodobał się, ponieważ przyjął odwrotne podejście niż Calibri (okrągłe, szerokie i ostre, a nie miękkie rogi i wąskie proporcje). Bierstadt to Yet Another Helvetica Impostor ™ (czyli nowy krój w kategorii „groteska bezszeryfowa”). Skeena i Seaford to bezszeryfy, z których każdy ma naśladować pewne aspekty szeryfów. Pierwsza oparta jest na kształcie krojów szeryfowych; ta ostatnia jest „zakorzeniona w projektowaniu krojów pisma szeryfowego w starym stylu”, aby przywołać swojskość. Microsoft najwyraźniej ma na myśli poważny znajomość.

„Aby wskazać rodzaj swojskości i ‘komfortu’, jaki powinien wywoływać krój pisma, przyjrzeliśmy się również zdjęciom starych foteli: w kategoriach krzeseł szukaliśmy praktycznej interpretacji pięknej rodzinnej pamiątki; wytrzymała tapicerka, nic jawnie pluszowego ani nostalgicznego – napisała projektantka Nina Stössinger. „A jeśli chodzi o kursywę, okazuje się, że istnieją podobieństwa między ergonomią krzesła a typografią: zamiast nadmuchać je i zmiękczyć, zaufaj sztywnym momentom, które są dobre dla Twoich pleców”.

Ostatni kandydat jest osobistym faworytem (najwyraźniej wyglądałby absolutnie najlepiej, zapisując go małymi literami i otoczonym pewnym zabarwionym kółkiem). Projektant Grandview Aaron Bell powiedział, że zainspirowały go klasyczne niemieckie znaki drogowe i kolejowe, które kładły nacisk na czytelność, tak aby widzowie mogli zrozumieć z daleka lub przy złej pogodzie.

Jego wyjaśnienie, jak ewoluował ten pomysł, wydawało się odpowiednio i mechanicznie niemieckie:

Używając Bahnschrift – prototypu, który opracowałem w mechanicznym stylu DIN [the German Industrial Standard]- jako punkt wyjścia zdecydowałem, że wysokość x będzie duża. Skutkuje to lepszą czytelnością i czytelnością przy mniejszych rozmiarach na urządzeniach o niskiej rozdzielczości, co ma znaczenie, ponieważ Grandview jest przeznaczony dla tekstu podstawowego na dowolnym komputerze z systemem Windows. Następnie stworzyłem wersję o około 20 procent szerszą niż oryginalny projekt i dokonałem interpolacji między nimi, aby znaleźć dokładną równowagę między nierównością Bahnschrift a aspektem poziomym. Ostatecznie stwierdziłem, że zwiększenie szerokości małych liter o 40 jednostek (od czterech do pięciu procent) było idealne. Szerokość wielkich liter również została zwiększona o około 20 jednostek (około dwa procent), aby były zgodne z małymi literami.

Na razie Microsoft nie przedstawił dokładnego harmonogramu pożegnania tej czcionki. (Blog z ogłoszeniami również nie jest całkowicie jasne, czy ta nowa domyślna czcionka zastąpi Calibri tylko w pakiecie Office, czy w systemie Windows – skontaktowaliśmy się z firmą Microsoft w celu wyjaśnienia i zaktualizujemy ten post, jeśli otrzymamy odpowiedź. . at-them na Twitterze. Żadnego publicznego głosowania ani niczego. Najwyraźniej nie jest to zjadliwość czcionek; ostateczna decyzja zostanie podjęta w Redmond.

Obraz oferty firmy MicrosoftZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook