Różności i nowinki technologia

OK, właśnie wygrałeś wybory. Teraz napraw Covid

W dniu wyborów w tym roku u około 100 000 Amerykanów zostanie zdiagnozowany SARS-CoV-2, wirus wywołujący Covid-19. Być może 1000 więcej umrze z powodu tej choroby. Po oddaniu i policzeniu każdego głosu i zadecydowaniu o przyszłości rządu pandemia będzie nadal istnieć.

Sam wirus oczywiście nie wie, że właśnie odbyły się wybory. Ale okres po wyborach stwarza ważną szansę: niezależnie od tego, kto zwycięży, przez krótką chwilę – choć może trwać długo – nasi przywódcy będą mogli mniej myśleć o wygraniu następnych wyborów niż o ratowaniu obecnego elektoratu. Okres powyborczy to nasza najlepsza okazja do odpolitycznienia pandemii i nadchodzi w chwili, gdy kryzys wkracza w swoją, jak się dotąd, najbardziej niebezpieczną fazę. Nadszedł czas, aby przeprowadzić inteligentną kampanię w celu zminimalizowania szkód w oczekiwaniu na szczepionkę i skuteczniejsze terapie.

OPINIA PRZEWODOWA

O

Jeremy Samuel Faust (@jeremyfaust) jest lekarzem medycyny ratunkowej w Brigham and Women’s Hospital w Wydziale Polityki Zdrowotnej i Zdrowia Publicznego, instruktorem w Harvard Medical School i redaktorem naczelnym Brief19.com.

Jest kilka działań, które musi podjąć następna administracja. Po pierwsze, ktokolwiek sprawuje władzę, powinien w jak największym stopniu wykorzystać Ustawę o produkcji obronnej (DPA) w celu uzyskania wystarczającej ilości środków ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia i innych niezbędnych pracowników, którzy mają kontakt ze społeczeństwem. Nawet siedem miesięcy później nadal brakuje środków ochrony indywidualnej, takich jak maski, rękawiczki i osłony na twarz – przy rosnącym zapotrzebowaniu ze strony placówek pozaszpitalnych, takich jak domy opieki, schroniska dla bezdomnych, przychodnie i szkoły. Aby zwiększyć nasze możliwości testowe, należy również skorzystać z DPA. Obecnie wykonywanych jest ponad milion testów dziennie, ale nadal występują znaczne opóźnienia w uzyskiwaniu wyników, a nasza pozytywność (tj. Liczba pozytywnych testów podzielona przez liczbę testów) w Stanach Zjednoczonych nadal sugeruje, że nie testujemy dość.

Nawet te pozornie proste środki zostały upolitycznione niemal od samego początku. Kiedy zapytałem dobrze umiejscowionego i zaniepokojonego republikańskiego stratega, dlaczego administracja Trumpa nie użyła DPA bardziej agresywnie na wiosnę, ta osoba powiedziała mi, że byłoby to postrzegane jako wielkie rozwiązanie rządowe, które jest sprzeczne z ustalonymi od dawna zasadami. amerykańskiego ruchu konserwatywnego. Jednak wyzwania występujące raz na pokolenie wymagają myślenia wykraczającego poza zwykłe zasady organizacyjne, na których polegamy przy podejmowaniu decyzji politycznych. Dbanie o to, aby wszyscy pracownicy służby zdrowia mieli wystarczającą ilość masek, nie powinno być traktowane jako dowód, że ekonomia keynesowska działa, albo że system wolnorynkowy nie. To samo jest prawdą w czasie wojny: scentralizowany plan pokonania państw Osi w drugiej wojnie światowej nie był krokiem w kierunku amerykańskiego komunizmu. Nie należy też w tej chwili traktować DPA jako pieczęci dla innych rozwiązań dużego rządu.

Czytaj więcej

Po drugie, musimy nadać priorytet naszym wydatkom, aby wspierać firmy, które są dotknięte wirusem i które mogą mieć największy wpływ – zarówno pozytywny, jak i negatywny – na rozprzestrzenianie się wirusa. Na przykład wiemy, że jedzenie w pomieszczeniach jest zagrożeniem. W obszarach, w których liczba spraw jest zbyt wysoka, następny Kongres musi współpracować z kolejną administracją, aby rozszerzyć i udoskonalić ustawę CARES, w szczególności w celu uwzględnienia dobrobytu finansowego barów i restauracji, tak aby pracodawcy i pracownicy nie byli zmuszani do wybór między zapewnieniem sobie bezpieczeństwa poprzez zamknięcie, a ich rodzinami karmieniem pozostaniem otwartymi. Możemy również pomóc ocalić branżę turystyczną i hotelarską, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo społeczności. Dowiedzieliśmy się, że rozprzestrzenianie się w domu wśród rodzin podważa wysiłki mające na celu izolację i poddanie kwarantannie zakażonych osób i jest głównym problemem. Jak napisaliśmy z moim kolegą Cass Sunsteinem w marcu, rząd federalny powinien płacić hotelom za korzystanie z ich pokoi jako mieszkań jednoosobowych dla osób z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem Covid-19, chroniąc ich rodziny, jednocześnie utrzymując firmy turystyczne i ich pracowników na powierzchni.

Po trzecie, musimy zastosować wszystko, czego się nauczyliśmy, aby dokładniej śledzić tego wirusa. Zbyt długo mierzyliśmy rozprzestrzenianie się pandemii, łącząc ogromne ilości danych w niechlujny zbiór liczb, a następnie zgłaszając statystyki. Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, wykorzystanie każdego fragmentu zgłoszonych danych może być mniej przydatne niż dokładne zebranie mniejszej próbki, która ma odzwierciedlać rzeczywistość. Na przykład, jeśli chcesz ustalić, która drużyna Major League Baseball jest najpopularniejsza w całym kraju, postąpiłbyś znacznie gorzej, pytając każdego z 50 000 fanów na Yankee Stadium, niż pytając 5000 ludzi rozsianych po całym kraju. Jasne, bardziej wyrafinowana ankieta mogłaby wziąć pod uwagę, że nowojorczyków jest więcej niż mieszkańców Houston, ale o to właśnie chodzi. Ankieterzy tacy jak Gallup i inni od dawna wiedzą, jak wykonać tę pracę. Właśnie to zaczynają robić zespoły ekspertów, stosując sprawdzone od dawna narzędzia sondażu naukowego do mierzenia pandemii w czasie rzeczywistym. Niedawne badanie finansowane przez ustawę CARES wykazało, że uzyskanie testów przeciwciał na stosunkowo małej, ale naprawdę reprezentatywnej próbie mieszkańców Connecticut może wygenerować dokładne dane o tym, ile osób zostało do tej pory zarażonych koronawirusem. Ale w Waszyngtonie nie ma nikogo za kierownicą, który zauważyłby to podejście i rozszerzył je.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook