GryRTV

Omori to gra RPG z horroru z twoich snów (lub koszmarów)

Po rozbiciu jego Dziesięciokrotny cel zbierania funduszy na Kickstarterze w ciągu kilku dni, surrealistyczny psychologiczny horror RPG Omori wreszcie wydany w Boże Narodzenie 2020 r. Wypełniony dziwacznym humorem, postaciami, które wydają się prawdziwe, i mechaniką walki opartą na emocjach w zespole tagów, Omori to gra RPG przełomowa, która jest nie tylko urocza i pełna wyobraźni, ale jest też wartym czekania thrillerem, w którym siedzisz na skraju swojego siedzenia.

Gra, w swoich czarujących 8-bitowych pikselach i ręcznie rysowanych szkicownikach, pozwala rzucić okiem na psychikę Omori, młodego chłopca doświadczającego oszałamiającego zakresu ludzkich emocji, od radości po głębię strachu i udręki. Chociaż może się to wydawać typową, uroczą grą RPG Maker, Omori udaje mu się poruszać w głębokich tematach ciemności, w tym depresji i lęku, w nawiedzających i pięknych złudzeniach, które jego bohater tworzy, aby uciec od rzeczywistości.

Omocat, artysta odzieżowy i ilustrator, który został twórcą gier, początkowo marzył Omori, echo japońskiego słowa oznaczającego młodych męskich pustelników społecznych lub hikikomori, w serii komiksów internetowych Tumblr z początku XXI wieku. Zarówno komiks, jak i gra przedstawiają Omori, młodego chłopca uwięzionego w Headspace, pokoju bieli. Wokół niego są tylko najpotrzebniejsze rzeczy: pudełko chusteczek, kot, laptop, szkicownik i koc na zawsze zimnej podłodze, wszystko oświetlone jedną czarną żarówką. Gra nie traci czasu na ustawienie sceny, mówiąc graczowi:

„Gdzieś w głębi umysłu masz przeczucie, że nie zawsze tak było. Twoja historia już się skończyła. Po prostu musisz o tym pamiętać ”.

Podczas eksploracji zewnętrznych granic pokoju znajdziesz drzwi, które prowadzą z izolowanego białego pokoju do kolorowego świata snów, wypełnionego przyjaciółmi, przygodami, relaksującymi piknikami i pozornie niekończącą się listą zadań pobocznych do prania. Słuchając drobnych kłótni, drażniących się, żartów i kwitnących flirtów, można dostrzec przebłyski młodych nastolatków w całym ich nastoletnim wieku. Od Hero, idealnego starszego brata, który potrafi oczarować swoją drogę wyjścia z każdej sytuacji, po Mari, starszą siostrę Omori, która zawsze jest gotowa uleczyć załogę swoimi piknikami, przyjaciele Omori poruszają się po świecie snów z własnymi specjalnymi umiejętnościami, stawiając czoła każdemu niebezpieczeństwu. to może się pojawić.

Kolorowy Dream World jest pełen przyjaciół, przygód, relaksujących pikników i pozornie niekończącej się listy zadań pobocznych do prania.

Omocat przez Julie Fukunaga

W walce nastolatki muszą nauczyć się opanowywać pracę zespołową, a także własne emocje, od neutralnych po skrajne stany emocjonalne, takie jak mania i nędza, ponieważ gra rozwija się wraz z coraz bardziej wymagającymi (choć nigdy nie do opanowania) bossami. Będąc w kontakcie z własnymi i innymi stanami psychicznymi, dzieci szybko uczą się, że jedynym sposobem na zwycięstwo jest wspólna praca. Podstawową mechaniką jest „podążanie” za atakami twoich przyjaciół, wspólne działanie w celu zadawania dodatkowych obrażeń wrogom, a także wyzwalanie różnych stanów emocjonalnych, aby miały specjalne, modyfikujące statystyki zalety. Kolorowe, ręcznie rysowane animacje walki, od atakowania duszków przypominających szkicownik po zindywidualizowane animacje umiejętności, takich jak Headbutt, Twirl i Annoy, dodają rozgrywce dziecięcego uroku. Na przykład podczas grupowania tagów z Omori, Aubrey jest pokazywana, gdy wysyła mu SMS-a, a po uzyskaniu letniej odpowiedzi „kciuki w górę” jest przepełniony uczuciami miłości i uderzając wrogów, gdy to boli (ich serca). Dzięki dziwacznym przypadkowym spotkaniom i mnóstwu potencjalnych kombinacji specjalnych umiejętności, kontynuacji i przedmiotów, jest wystarczająco dużo nowatorskich i zabawnych treści, aby walka była wciągająca dla najbardziej zapalonych graczy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook