Nowości

One Medical pobierało od niektórych pacjentów opłatę za szczepionkę COVID-19

Firma opieki zdrowotnej One Medical pobierała opłaty administracyjne od niektórych osób otrzymujących szczepionki COVID-19 w Waszyngtonie, zgodnie z rachunkami zweryfikowanymi przez The Verge. Firma prowadzi witrynę szczepień COVID-19 w DC Entertainment and Sports Arena. Osoby zaszczepione w tej witrynie zostały również poproszone o zarejestrowanie się na koncie próbnym w One Medical, aby otrzymać zastrzyki.

Jeden lekarz powiedział The Verge w stwierdzeniu, że błąd w systemie rozliczeniowym doprowadził do naliczenia opłat, które wpłynęły na pacjentów „są powiadamiani” i że powinni zignorować rachunek. „Codziennie monitorujemy, aby mieć pewność, że żadne nowe faktury nie zostaną wysłane” – powiedział One Medical.

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) nie powinno być opłaty związanej ze szczepionką COVID-19. Dostawcy szczepionek mogą otrzymać zwrot kosztów podania szczepionki przez firmy ubezpieczeniowe lub programy federalne, ale strona CDC „Często zadawane pytania” mówi, że nie mogą bezpośrednio pobierać od pacjentów tej opłaty administracyjnej. Departament Zdrowia DC nie odpowiedział na prośbę o komentarz publikacją.

Chris Driver, który mieszka w Northeast DC, twierdzi, że został oskarżony przez One Medical o obie dawki szczepionki Pfizer. Podał informacje o swoim ubezpieczeniu, kiedy zapisywał się na pierwszą dawkę, ale nadal naliczono mu opłatę w wysokości 56,94 USD – 16,94 USD za pierwszą dawkę i 40 USD za drugą dawkę. Po otrzymaniu rachunku za pierwszą dawkę, Kierowca napisał na Twitterze do One Medical 18 marca, pytając, dlaczego został obciążony. Firma odpowiedziała, że ​​usunie opłatę. Ponad dwa tygodnie później pierwsza opłata wciąż była zapisana na jego koncie, a druga dawka została dodana.

Rachunek Chrisa Driver za One Medical.

Zarzuty wydają się niespójne. Żona kierowcy również została zaszczepiona w One Medical, ale mówi, że nie otrzymała rachunku. Ale inna osoba, która otrzymała pierwszą dawkę szczepionki w ośrodku One Medical, została obciążona opłatą w wysokości 40 USD przez One Medical, zgodnie z rachunkiem zweryfikowanym przez The Verge. Ta osoba – która chciała zachować anonimowość w celu omówienia osobistych informacji zdrowotnych – nie podała informacji o swoim ubezpieczeniu, kiedy dostała zastrzyk.

Urzędnicy ds. Zdrowia w całym kraju pracują nad poprawą liczby szczepionek, usuwając bariery utrudniające rejestrację, takie jak złożone witryny internetowe lub przekonanie, że za zastrzyk wiąże się opłata. To duży problem w Waszyngtonie, gdzie zamożniejsze obszary mają znacznie wyższe wskaźniki szczepień niż biedniejsze obszary i społeczności kolorowe.

„Chociaż stać mnie na losowy rachunek medyczny w wysokości 55 dolarów, jeśli do tego dojdzie, wiem, że nie zawsze tak jest w przypadku wielu ludzi w mieście” – powiedział Driver w bezpośredniej wiadomości na Twitterze. Miliony ludzi twierdzą, że nie zostaną zaszczepione, ponieważ martwią się o koszty, zgodnie z ankietą przeprowadzoną w US Census – mimo że szczepionki są bezpłatne. „Rząd federalny zapewnia bezpłatną szczepionkę wszystkim mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, niezależnie od ich statusu imigracyjnego lub ubezpieczenia zdrowotnego” – podaje strona internetowa CDC.

Ludzie, którzy robią zdjęcia w innych stanach, również są skazani na rachunki. Jedna klinika w Houston w Teksasie pobierała od ludzi 30 USD za każdą dawkę szczepionki, 13 Investigates znaleziony. Departament Stanu Służby Zdrowia w Teksasie powiedział 13 Investigates że dostawcy nie powinni pobierać od ludzi opłat.

One Medical, wspierane przez grupę kapitałową Alphabet, GV, zapewnia podstawową opiekę konsjerża w kilkunastu miastach (w tym w Waszyngtonie) za 199 USD rocznej opłaty. Kilka stanów przekazało firmie dawki szczepionek do podania. Na NPR dochodzenie w lutym wykazało, że dawał zastrzyki osobom, które nie kwalifikowały się w Kalifornii i stanie Waszyngton. Stany te przestały podawać szczepionki One Medical po otrzymaniu skarg.

Mówi dyrektor techniczny Lucy Caldwell The Verge zrezygnowała z członkostwa w One Medical po tym, jak członek rodziny został oskarżony o szczepionkę COVID-19 w jej zakładzie w Waszyngtonie. W e-mailu odpowiedzi na jej skargę przedstawiciel poinformował ją, że rachunki trafiały do ​​pacjentów „domyślnie”, jeśli nie podali oni informacji o ubezpieczeniu. Przedstawiciel powiedział, że zarzuty są usuwane, jeśli firma zostanie powiadomiona i że „dziesiątki” osób miało ten problem.

Osoby zaszczepione w ośrodku One Medical zostały również poproszone o zapisanie się na próbne członkostwo w jego służbie zdrowia. „To brzmiało jak czerwona flaga dla mnie, ponieważ nie mogłem uwierzyć, że miasto prosi ludzi o zapisanie się do jakiejś usługi abonamentowej w celu otrzymania szczepionki” – powiedział Driver. „Ale zrobiłem to, bo chciałem dostać cholerny strzał”. Rejestracja w ramach bezpłatnej wersji próbnej nie wymagała podania informacji rozliczeniowych i twierdziła, że ​​usługa nie odnowi się automatycznie.

Jeden lekarz powiedział The Verge że potrzebował tych informacji, aby stworzyć kartę pacjentów dla osób zaszczepionych na swoim terenie.

Grupy nadzorujące prywatność martwiły się, że prywatne firmy wykorzystują proces podawania szczepionek COVID-19 do zbierania danych osobowych potencjalnych klientów. Apteki takie jak Walgreens wymagają, aby ludzie utworzyli konto online w celu zapisania się na wizytę szczepień. Organizacje zajmujące się prawami konsumentów poprosiły prokuratorów generalnych Demokratów o zbadanie, w jaki sposób firmy wykorzystują te dane.

„Nie chcemy, aby ludzie, którzy pragną się zaszczepić – i szczerze mówiąc, chronili siebie i swoich bliskich – byli w jakikolwiek sposób wykorzystywani” – powiedział Andrew Crawford, prawnik z Centre for Democracy and Technology Politico.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook