Różności i nowinki technologia

OnePlus 9 Pro zawiera szybkie ładowanie bezprzewodowe 50 W.

Nieczęsto zdarza się, że rzeczywista specyfikacja jest lepsza niż plotka, ale tak jest w tym przypadku: OnePlus 9 Pro obsługuje bezprzewodowe ładowanie 50 W – trochę szybciej niż plotka o 45 W., o której pisaliśmy na początku tego roku. Udało nam się przetestować tę funkcję przed oficjalnym debiutem telefonu 23 marca i możemy potwierdzić: 9 Pro oferuje naprawdę, naprawdę szybkie ładowanie bezprzewodowe.

OnePlus twierdzi, że telefon ładuje się bezprzewodowo (z nową ładowarką Warp Charge 50) od 1 do 100 procent w 43 minuty, a nasze własne testy potwierdziły to co do minuty. To duży wzrost w porównaniu z bezprzewodowym ładowaniem OnePlus 8 Pro 30 W, które zapewnia 50 procent naładowania w 30 minut. Ulepszenia nie ograniczają się do ładowania bezprzewodowego lub 9 Pro; 9 i 9 Pro mają ładowanie przewodowe 65 W, które rozładowuje baterię do pełna w 29 minut. Podczas gdy podstawowy model OnePlus 9 nie ma tak szybkich prędkości bezprzewodowych, może być używany z nową ładowarką o mocy do 15 W. Dodatkowo, zarówno 9, jak i 9 Pro obsługują standardowe ładowanie bezprzewodowe Qi z mocą 15 W.

Nowa ładowarka bezprzewodowa Warp Charge 50 jest teraz wyposażona w odłączany kabel na podstawie opinii użytkowników.
: OnePlus

Szybkie ładowanie było zdecydowanie „rzeczą” OnePlus przez jakiś czas i według Kinder Liu, COO i szefa działu badań i rozwoju, było to hitem wśród klientów. „Od czasu wprowadzenia naszej pierwszej technologii szybkiego ładowania w OnePlus 3, słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii, a wielu użytkowników OnePlus twierdziło, że zasadniczo zmieniło to sposób, w jaki ładują swoje urządzenia. Można je po prostu doładować na cały dzień, przygotowując się rano, zamiast ładować w nocy. ”

Seria OnePlus 9 wykorzystuje podwójną baterię ogniwową, po raz pierwszy wprowadzoną w 8T, która jest częścią formuły 9 Pro do osiągania tak szybkich prędkości ładowania bezprzewodowego: każde ogniwo jest ładowane jednocześnie z mocą 25 W. OnePlus wykorzystuje wyższe napięcie, które wytwarza mniej ciepła niż przy użyciu wyższych amperów, i zapobiega smażeniu telefonu, kierując moc przez zastrzeżoną pompę ładującą.

Dwukomorowa konstrukcja baterii 9 Pro pomaga również złagodzić ciepło wytwarzane podczas ładowania bezprzewodowego, wraz z kilkoma innymi poprawkami projektowymi, które pomagają w rozpraszaniu ciepła, takimi jak grubsza folia miedziana i większy radiator. W samej ładowarce jest również kluczowa funkcja, za którą byliśmy wdzięczni w naszych testach: wentylator. Dodatkowy hałas wentylatora nie jest idealny, jeśli ładowarka znajduje się na stoliku nocnym, ale dla właściciela Pro 9, który chce zachować swoją rutynę ładowania w nocy, istnieje wsparcie dla cichszego ładowania w trybie snu.

Nowo zaprojektowana ładowarka zawiera również dwie cewki ładujące, dzięki czemu możliwe jest ładowanie telefonu w orientacji poziomej lub pionowej. Jest to przydatne, jeśli chcesz wykonywać wiele zadań w czasie ładowania i oglądać wideo, co według OnePlus nie powinno wpływać na prędkość ładowania. Nie mogliśmy tego potwierdzić w naszych wstępnych testach, ale będziemy to kontynuować. Jeśli chodzi o koszt ładowarki, nie mamy jeszcze cen, ale zeszłoroczne ładowarki Warp Charge 30 nie były tanie – wersja z podkładką została wprowadzona za 69,95 USD, a wersja podstawkowa za 79,95 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook