Różności i nowinki technologia

OneWeb wychodzi z bankructwa, planuje globalne satelitarne łącze szerokopasmowe do 2022 roku

Ilustracja satelity OneWeb krążącego wokół Ziemi.
Powiększać / Ilustracja satelity OneWeb.

OneWeb wyszedł z bankructwa na podstawie rozdziału 11 pod nowym właścicielem i twierdzi, że w przyszłym miesiącu rozpocznie wypuszczanie większej liczby satelitów szerokopasmowych. Podobnie jak SpaceX Starlink, OneWeb buduje sieć satelitów o niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), które mogą zapewnić szybki dostęp szerokopasmowy o znacznie mniejszych opóźnieniach niż tradycyjne satelity geostacjonarne.

Po premierze w grudniu „premiery będą kontynuowane przez 2021 i 2022 r., A OneWeb jest teraz na dobrej drodze do uruchomienia komercyjnych usług łączności do Wielkiej Brytanii i regionu Arktyki pod koniec 2021 r. I rozszerzy się na świadczenie usług globalnych w 2022 r.” – powiedział OneWeb w ankiecie ogłoszenie piątek.

W marcu tego roku OneWeb ogłosił upadłość i podobno zwolnił większość swoich pracowników. W lipcu firma OneWeb zgodziła się sprzedać firmę konsorcjum obejmującemu rząd Wielkiej Brytanii i Bharti Global Limited za 1 miliard USD. W piątkowym komunikacie firma OneWeb poinformowała, że ​​uzyskała „wszystkie odpowiednie zezwolenia regulacyjne” potrzebne do wyjścia z upadłości.

„Wspólnie z naszym partnerem w rządzie Wielkiej Brytanii uznaliśmy, że OneWeb ma cenne globalne widmo z prawami priorytetowymi i korzystamy z dotychczas zainwestowanych 3,3 miliarda dolarów oraz satelitów już znajdujących się na orbicie, co zapewnia nam prawa do użytkowania” – powiedział założyciel i prezes Bharti Sunil Bharti Mittal powiedziany.

Premiera zaplanowana na 17 grudnia

OneWeb wcześniej wystrzelił 74 satelity na niskie orbity i poinformował, że planuje wystrzelenie 36 kolejnych satelitów 17 grudnia 2020 r. W piątek ogłoszono również, że OneWeb planuje „konstelację 650 satelitów LEO”, ale to może być dopiero początek. OneWeb w sierpniu uzyskał aprobatę USA dla 1280 satelitów na średnich orbitach Ziemi, zwiększając całkowitą autoryzację do 2000 satelitów.

OneWeb będzie grało w nadrabianie zaległości przeciwko SpaceX, który wystrzelił około 800 satelitów, ma pozwolenie na wystrzelenie prawie 12 000 i już zapewnia usługi internetowe klientom w USA w wersji beta. SpaceX i OneWeb starają się w USA o pozwolenie na wystrzelenie dziesiątek tysięcy dodatkowych satelitów.

Istnieje również konkurencja ze strony Amazon Project Kuiper, który ma pozwolenie USA na wystrzelenie 3236 satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej i plan inwestycyjny o wartości 10 miliardów dolarów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook