Foto

Oppo ogłasza flagowy model Find X3 Pro z mikroskopem

Po długiej serii przecieków i złośliwości Oppo w pełni ogłosiło swój flagowy model z 2021 roku. Find X3 Pro to elegancki, mocny telefon o nietypowym wyglądzie i kilku unikalnych funkcjach. To także ważne urządzenie dla Oppo, które niedawno wyprzedziło Huawei na chińskim rynku smartfonów i będzie w tym roku starało się wykorzystać kłopoty rywala.

Najbardziej fascynującym elementem wizualnym Find X3 Pro jest wypukłość aparatu, która wygląda prawie naturalnie, ponieważ płynnie unosi się z tego samego kawałka szkła, co reszta tylnego panelu telefonu. W połączeniu z wykończeniem, które w moim urządzeniu jest agresywnie błyszczące i błyszczące, telefon wygląda jakby był wykuty Terminator 2-styl płynnego metalu.

Sam system kamer jest nie mniej niezwykły. Jest główny aparat i ultraszeroki, które używają 50-megapikselowych ,56-calowych czujników Sony IMX766, co oznacza, że ​​jakość obrazu powinna być porównywalna w obu przypadkach, chociaż będziemy musieli zobaczyć, jak to się sprawdzi w praktyce.

Jest też 3-megapikselowe mikrosoczewki, których nie należy mylić z bezużytecznymi aparatami makro, które można obecnie znaleźć w niektórych telefonach. Oppo twierdzi, że powiększenie wynosi 60x i bardziej przypomina mikroskop niż obiektyw makro – możesz robić zdjęcia takich rzeczy, jak układy subpikseli na ekranach, a nawet światło pierścieniowe oświetlające obiekt. Nie jestem pewien, czy będzie to punkt sprzedaży dla wielu osób, ale w moich wczesnych testach mogę potwierdzić, że jest całkiem fajny. Oto krótkie ujęcie mojego monitora komputerowego:

Zauważysz, że całe ujęcie nie jest ostre, a to dlatego, że podczas fotografowania z tak małej głębi głębia ostrości jest wyjątkowo płytka – musisz zbliżyć się do milimetrów. Prawdopodobnie potrzebuję więcej praktyki w korzystaniu z mikrosoczewek, ale moje pierwsze wrażenie jest takie, że może to być bardziej przydatne do oglądania rzeczy w czasie rzeczywistym niż robienia ich do udostępniania.

Godnym uwagi zaniedbaniem jest peryskopowy obiektyw zmiennoogniskowy, mimo że Oppo zrobił więcej niż ktokolwiek inny, aby spopularyzować tę technologię. Jest tu teleobiektyw, ale to tylko 13-megapikselowy czujnik z 2-krotnym zoomem optycznym względem głównego aparatu. To niekoniecznie jest niższa wersja, ponieważ może poprawić jakość obrazu na średnich odległościach fotografowania, ale oznacza to, że Find X3 Pro nie będzie miał tak dużego zasięgu zoomu, jak jego poprzednik wyposażony w 5-krotny teleobiektyw.

Wyświetlacz Find X3 Pro to kolejna kluczowa funkcja; to panel 3216 x 1440 LTPO OLED ze szczytową jasnością 1300 nitów i częstotliwością odświeżania do 120 Hz. Oppo robi wielką rzecz z faktu, że jest to panel 10-bitowy i że jest zintegrowany z zarządzaniem kolorami pełnej ścieżki w ColorOS; Oznacza to, że zdjęcia i filmy zarejestrowane za pomocą aparatów mogą być wyświetlane w ponad miliardach kolorów, w przeciwieństwie do 16,7 miliona kolorów na konwencjonalnych ekranach smartfonów.

Find X3 Pro ma zazwyczaj flagowe elementy wewnętrzne: procesor Snapdragon 888, 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Baterię o pojemności 4500 mAh można szybko ładować z mocą do 65 W, a Oppo w końcu przyjęło bezprzewodowe ładowanie na swoim flagowcu z systemem 30 W, który może w pełni naładować telefon w 80 minut. Brak bezprzewodowego ładowania był moim największym uderzeniem w Find X2 Pro, więc Oppo ma dobry początek tutaj.

Nie mamy jeszcze cen ani szczegółów dotyczących wydania Find X3 Pro; Oppo planuje ogłosić to w przyszłym tygodniu. Wkrótce więcej informacji i pełna recenzja.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook