GryRTV

Oszuści rujnują Call of Duty: Warzone

Oszuści w Call of Duty: Warzone psują grę i zmuszają profesjonalnych graczy do jej porzucenia. Hacki do gier i oprogramowanie do oszukiwania są szeroko stosowane w hitach Battle Royale, a społeczność milionów graczy czuje się sfrustrowana brakiem uwagi wydawcy Activision i dewelopera Infinity Ward.

Oszukiwanie w niektórych z najlepszych na świecie gier na PC pogarszało się w ciągu ostatniego roku, a aimboty i wallhacki są teraz coraz bardziej powszechne w najbardziej konkurencyjnych strzelankach w branży. Aimbots automatycznie namierzają głowy przeciwników, ułatwiając eliminowanie fal graczy. Wallhacks ujawniają każdego na mapie, więc oszuści uzyskują ogromną przewagę, wiedząc, gdzie są ich przeciwnicy przez cały czas. W grach typu battle royale, w których gracze muszą spędzić od 20 do 30 minut na pojedynczym meczu, przegrana z oszustem może być szczególnie frustrująca.

Oszukiwanie osiągnęło punkt krytyczny dla niektórych, którzy głównie grają Strefa wojny. YouTuber Vikkstar123 opuścił grę w zeszłym tygodniu po tym, jak oszust rażąco używał wallhacków i aimbotów oraz przesyłał strumieniowo do Facebook Gaming.

Oszust był nawet częścią programu Level Up na Facebooku, więc mogli swobodnie przesyłać strumieniowo kody do gier i zarabiać na tym. Facebook zdemonetyzował oszusta. Ale ponieważ firma ich nie zakazała, streamer kontynuował rażące hakowanie ścian zaledwie kilka godzin temu.

Oszust transmitujący na żywo w grach na Facebooku.

Vikkstar nie jest sam w swoich frustracjach. 250 000 dolarów Strefa wojny Turniej został wstrząśnięty oskarżeniami o oszustwo w zeszłym miesiącu, kiedy rywalizujący ze sobą głośni gracze oskarżyli kanadyjskiego gracza o używanie aimbota, czego gracz zaprzeczył. Doprowadziło to do sytuacji, w której członek organizacji e-sportowej 100 Thieves przeszukiwał komputer oskarżonego gracza na żywo na Twitchu, próbując znaleźć oprogramowanie oszukujące.

Wybitny Strefa wojny gracze Nick Mercs i YouTuber Drift0r obaj również głośno mówili o wzroście liczby oszustw Strefa wojny. Ta ostatnia runda okrzyków jest następstwem miesięcy problemów z hakowaniem w grze, w których gracze regularnie zauważali ludzi używających aimbotów i wallhacków oraz udostępniających klipy na Reddit i TikTok.

Odpowiedź ze strony Activision i Infinity Ward nie była pilna. Activision wyjaśniło, że ma „zerową tolerancję” dla oszustów Strefa wojny prawie rok temu, kiedy przeniósł się do banowania tysięcy graczy. W październiku Infinity Ward ujawnił, że tak zbanował ponad 200 000 kont za oszukiwanie całej Strefa wojny i Nowoczesna Wojna. Istnieje niejasna obietnica „dodatkowych aktualizacji zabezpieczeń i dodanych narzędzi egzekwujących backend”, ale wielu graczy uważa, że ​​nie podjęto wystarczających działań, aby rozwiązać problem.

Oszukiwanie nie jest jedynym problemem Strefa wojny. Popularne gry, takie jak PUBG, Przeznaczenie 2, Walecznyi wiele innych tytułów doświadczyło ostatnio wysokiego poziomu oszustw. Ludzie oszukują nawet w grach typu Fall Guys lub Pośród nas, gdzie aimboty nie są dokładnie potrzebne.

Może się wydawać, że ta fala oszustw ogranicza się do gier komputerowych, ale obejmuje również konsole do gier. Oszuści mogą kupować specjalnie zmodyfikowane kontrolery, aby uzyskać przewagę w grach, poprawić asystę celowania, odrzut broni i nie tylko. CronusMAX jest popularny zarówno na PlayStation, jak i Xbox i pozwala graczom uruchamiać miliony skryptów, modów, exploitów i makr w celu automatyzacji i ulepszania rozgrywki.

Największym problemem, z jakim boryka się branża, jest wspólne rozwiązanie tego problemu. Istnieje wiele rozwiązań zapobiegających oszustwom, które są używane przez różnych twórców gier, ale jest to gra w kotka i myszkę przeciwko hakerom opracowującym kody. To bardzo podobne do branży złośliwego oprogramowania, a twórcy gier muszą być na szczycie wykrywania nowych kodów z poczuciem pilności.

Twórcy gier często zbyt wolno reagują na rażące oszustwa lub nie robią wystarczająco dużo, aby komunikować się ze społecznościami najbardziej sfrustrowanymi problemami z oszustwami. Ponieważ hakerzy są w stanie generować ogromne sumy ze sprzedaży kodów, coraz częściej wygląda to na problem, który pogorszy się, zanim się poprawi.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook