GryRTV

Oto akcesoria, których będziesz potrzebować do swojego PS5

Sony PlayStation 5 zadebiutuje w czwartek, 12 listopada. Niezależnie od tego, czy zapewniłeś sobie jeden przed dniem premiery, czy planujesz kupić taki w okresie świątecznym, możesz rozważyć zakup dodatkowych akcesoriów, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie nowej konsoli.

Najpierw jest kontroler. Każdy nowy PS5 zawiera jeden kontroler DualSense. W przeciwieństwie do kontrolerów DualShock, DualSense ma dwukolorowy schemat i bardziej ergonomiczną konstrukcję. Kontroler jest również wyposażony w wyzwalacze adaptacyjne, wbudowany mikrofon i dotykowe sprzężenie zwrotne, przy czym niektóre gry wykorzystują funkcje kontrolera, aby zapewnić większe zanurzenie.

Oprócz pracy z PS5, DualSense może łączyć się bezprzewodowo z urządzeniami z Androidem. Kontroler łączy się również bezprzewodowo z komputerem PC, jeśli komputer obsługuje technologię Bluetooth. Jeśli nie, możesz podłączyć DualSense do komputera za pomocą kabla USB.

Kontroler DualSense firmy Sony.
: Vjeran Pavic / The Verge

Kontroler kosztuje 70 USD, czyli 10 USD więcej niż DualShock 4. DualSense jest dobrym następcą kontrolera PS4, biorąc pod uwagę wszystkie jego ulepszenia. Jeśli masz już PS4 lub posiadasz DualShock 4, nadal możesz używać kontrolera na PS5, ale będzie on działał tylko podczas grania w gry PS4.

DualSense

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Kontroler przeznaczony dla PS5. Wyposażony w adaptacyjne wyzwalacze, wbudowany mikrofon i dotykowe technologie sprzężenia zwrotnego wewnątrz kontrolera.

Jeśli jesteś zainteresowany używaniem PS5 do strumieniowego przesyłania gier wideo na żywo lub transmitowania rozgrywki ze znajomymi, będziesz chciał kupić kamerę PS5 HD, która kosztuje 60 USD. Zawiera podwójne obiektywy 1080p i jest następcą aparatu PS4. Kamera umożliwia również usunięcie tła źródła obrazu z kamery i zastąpienie go czymś innym.

Kamera HD PS5

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Następca kamery PS4, która umożliwia graczom przesyłanie strumieniowe materiału bezpośrednio z konsoli PS5.

Spider-Man: Miles Morales

Mówiąc o przesyłaniu strumieniowym, porozmawiajmy szybko o grach. Sony będzie miało sporo gier, w które można będzie grać w momencie premiery, w tym kilka bardzo oczekiwanych tytułów, które wymienimy poniżej. Jeśli chcesz poznać pełną listę gier dostępnych na konsoli w momencie premiery, przygotowaliśmy obszerną listę gier, które pojawią się na konsoli nowej generacji Sony w chwili premiery, oraz innych gier, które pojawią się w ciągu najbliższych dwóch lat. Ale oto kilka ekskluzywnych produktów PlayStation, które pojawią się na konsoli w dniu premiery:

Sony zadebiutuje także w PlayStation Plus Collection, cyfrowej bibliotece niektórych z najpopularniejszych gier wydanych w okresie istnienia PS4. Ale aby uzyskać dostęp do usługi, musisz mieć aktywną subskrypcję PlayStation Plus. Możesz pobrać roczną subskrypcję za 29 USD w Eneba lub 30 USD w CDKeys już teraz.

Pilot multimedialny PS5 zawiera cztery dedykowane przyciski uruchamiania dla Disney Plus, Netflix, Spotify i YouTube.
: Sony

Wracając do akcesoriów, PS5 ma również własnego pilota zdalnego sterowania. PS5 może pełnić funkcję urządzenia do strumieniowego przesyłania filmów i filmów, a jeśli kupisz PS5 z napędem dyskowym, możesz oglądać dyski Blu-ray. PS5 będzie miał mnóstwo aplikacji do przesyłania strumieniowego dostępnych w momencie premiery, w tym Apple TV Plus, Crunchyroll i Hulu, więc jeśli planujesz oglądać filmy i programy na swoim urządzeniu, pilot do multimediów PS5 byłby rozsądną rzeczą do kupienia.

Idealne akcesorium dla PS5, jeśli oprócz grania w gry używasz konsoli do oglądania filmów i programów telewizyjnych.

Przy ograniczonej przestrzeni SSD konsoli i braku oznak obsługi rozszerzeń SSD w najbliższej przyszłości, używanie zewnętrznego dysku twardego jako sposobu na przechowywanie starszych gier PS4 nie jest złym pomysłem. Pamiętaj, że nie będziesz mógł go używać do grania w tytuły nowej generacji na PS5.

Zewnętrzny dysk twardy Seagate Game Drive 4 TB do PS4

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Zewnętrzny dysk twardy 4 TB, który idealnie nadaje się do przechowywania gier na PS4, jeśli planujesz grać w te tytuły na PS5 i nie chcesz poświęcać miejsca na dysku SSD na konsoli.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook