Różności i nowinki technologia

Oto dlaczego ładowarka Anker w stylu MagSafe ma gigantyczną wtyczkę USB-C

System ładowania Apple MagSafe oferuje zupełnie nowy sposób ładowania iPhone’ów, a firmy zewnętrzne, takie jak Anker, skaczą z okazji, aby stworzyć własne ładowarki magnetyczne – zarówno oficjalne, które współpracują z systemem Apple, jak i nieoficjalne, które po prostu korzystają z magnetycznego Ustawiać.

Ładowarka Anker za 22 USD należy do drugiej kategorii: nie jest to oficjalna ładowarka MagSafe, co oznacza, że ​​nie oferuje szybszej prędkości ładowania 15 W ani wymyślnych sztuczek NFC jako „oficjalne” produkty MagSafe. Ale nawet z tym limitem ładowania 7,5 W ładowarka Ankera to robi Popatrz bardzo podobny do Apple, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Przyjrzyj się jednak bliżej drugiemu końcowi wtyczki i jest oczywista różnica: model Anker ma dziwnie przewymiarowaną wtyczkę USB-C.

Dzieje się tak, ponieważ ładowarka Anker jest w rzeczywistości zwykłą ładowarką Qi w innym kształcie, która przenosi okablowanie i chipy do wtyczki, aby odchudzić rzeczywistą podkładkę ładującą. Według firmy projekt pomaga również zmniejszyć ciepło. Może to wyglądać dziwnie, ale jeśli myślisz o tym mniej jako o kablu ładującym, a bardziej jak o zminiaturyzowanej ładowarce Qi, to naprawdę imponujące jest to, co zrobił tutaj Anker.

Nowa ładowarka to także pierwsza próba firmy Anker. Firma twierdzi, że zapasy będą ograniczone, ale już pracuje nad ulepszonymi modelami ładowarek magnetycznych, które powinny pojawić się za około miesiąc.

Z jednej strony ładowarka Anker wyraźnie wskazuje na ograniczenia programu MagSafe firmy Apple. Firmy zewnętrzne, które nie są w stanie tworzyć oficjalnych produktów, muszą znaleźć kreatywne obejścia, takie jak gigantyczna wtyczka Anker. Z drugiej strony ładowarka Ankera jest produktem pierwszej generacji, więc te alternatywy prawdopodobnie z czasem ulegną poprawie. A przy 22 USD – mniej więcej połowie tego, co Apple pobiera za oficjalną ładowarkę MagSafe, wolniejsza prędkość ładowania może być opłacalną kompromisem za niższą cenę, zwłaszcza, że ​​projekty są coraz bardziej wyrafinowane.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook