Różności i nowinki technologia

Oto, jak Apple wyobrażał sobie, że AirTags będzie działać rok temu

Oprócz umożliwienia Ci znalezienia zagubionych przedmiotów, Apple rozważało zezwolenie swoim niezapowiedzianym, ale mocno wyciekającym AirTagom na zrobienie wszystkiego, od pomiaru Twojej postawy po pomoc w wyświetlaniu informacji dotyczących budynku, w którym się znajdujesz. wnioski patentowe złożone rok temu i znalezione przez Wyraźnie Apple po wczorajszym upublicznieniu.

Ponieważ było tak wiele przecieków na temat krążków śledzących przypominających płytki Apple, mamy już dobry pomysł na ich funkcje, które obejmują pomoc w śledzeniu twoich rzeczy. Zatem najbardziej interesujące w tych zgłoszeniach patentowych są inne przypadki użycia, o których myślał Apple. Jedna seria diagramów pokazuje, w jaki sposób urządzenia śledzące mogą utknąć na twoim ciele i być używane do śledzenia twojej postawy, a nawet sterowania postacią na ekranie.

Jeden diagram przedstawia elementy śledzące używane do kontrolowania postaci na ekranie
: Apple / USPTO

Inny pokazuje trackery używane do śledzenia postawy.
: Apple / USPTO

Inny wskazany przez MacRumors opisuje, w jaki sposób tagi mogą być zamontowane w budynku i używane do zachęcania telefonu do wyświetlania przydatnych informacji, takich jak mapa, gdy wykryje, że jesteś blisko.

Poza tymi alternatywnymi przypadkami użycia, zgłoszenia patentowe Apple dotyczące „podstawy montażowej dla znacznika lokalizowanego bezprzewodowo” oraz „łącznika z pierścieniem ograniczającym” nie zawierają wielu niespodzianek dotyczących podstawowej funkcjonalności AirTags. Same znaczniki są opisane jako małe i łatwe do przymocowania do przedmiotów takich jak „klucze, torebki lub portfele, aby pomóc właścicielowi znaleźć zgubione, zagubione lub skradzione przedmioty” i prawdopodobnie są wodoodporne i odporne na upadki. Oto kilka schematów z patentów pokazujących, w jaki sposób metki mogą być przymocowane do akcesoriów, takich jak pasek do zegarka.

Tagi można osadzić w pasku zegarka …
: Apple / USPTO

… aby pomóc Ci znaleźć zegarek.
: Apple / USPTO

Kiedy musisz znaleźć urządzenie, do którego są podłączone, Apple opisuje, w jaki sposób technologia ultraszerokopasmowa tagów może pomóc Twojemu telefonowi zlokalizować je z dokładnością do kilku stóp, a same tagi „mogą generować dźwięk i / lub wyjścia haptyczne ”, które pomogą Ci je znaleźć. Lub, jeśli nie jesteś wystarczająco blisko, urządzenie może przesyłać dane przez urządzenia innych osób, które są w pobliżu, funkcja, która wydaje się być powiązana z aplikacją Find My firmy Apple.

AirTagi krążą plotki od tak dawna, że ​​wydaje się, że to tylko kwestia czasu, zanim zostaną ogłoszone. Raporty wskazują, że weszli do produkcji w zeszłym miesiącu, a ostatnia plotka sugeruje, że wkrótce możemy zobaczyć ogłoszenie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook