GryRTV

Oto kilka niezbędnych akcesoriów do konsoli Xbox Series X lub Series S.

Konsole Xbox Series X i Series S zostaną uruchomione we wtorek, 10 listopada. Niezależnie od tego, czy udało Ci się zdobyć jeden na czas w dniu premiery, czy też planujesz kupić go wkrótce, możesz chcieć nowych akcesoriów, które będą zaczepiać o duży zakup.

Po pierwsze, kontrolerzy. Prawdopodobnie już wiesz, że bezprzewodowy kontroler Microsoft Xbox One jest również kompatybilny z nowymi konsolami Series X / S, co jest świetne. Jednak starszy model kontrolera nie ma kilku funkcji, które mogą sprawić, że nowszy będzie dla Ciebie wartościowym ulepszeniem. Na przykład zmieniony kontroler ma dedykowany przycisk udostępniania do zapisywania klipów i zrzutów ekranu oraz udostępniania ich online, port USB-C do ładowania opcjonalnego akumulatora Microsoft Play-and-charge 24,99 USD, a także kilka kosmetycznych i fizycznych ulepszeń d-pad i wyzwalacze. Nie jest to zupełnie nowy kontroler, jak DualSense PS5, ale ma niższą cenę 59,99 USD.

: Tom Warren / The Verge

Oprócz współpracy z konsolami Xbox nowy kontroler obsługuje również technologię Bluetooth, dzięki czemu można go łatwo podłączyć do telefonu lub komputera z systemem Android. Jeśli Twój komputer nie ma technologii Bluetooth, możesz kupić adapter bezprzewodowy Xbox przeznaczony dla systemu Windows 10. Firma Microsoft sprzedaje wspomniany adapter PC za 24,99 USD.

Następną rzeczą, o której będziesz chciał pomyśleć, jest przechowywanie. Xbox Series X jest dostarczany z wbudowanym dyskiem SSD o pojemności 1 TB, a seria S ma dysk SSD o pojemności 512 GB, chociaż każdy z nich oferuje mniej miejsca na gry, niż jest to reklamowane. W przypadku Serii S będziesz mieć tylko 364 GB tej pierwotnej kwoty do wykorzystania. Dysk 1 TB w serii X w rzeczywistości ma tylko 802 GB przestrzeni użytkowej na gry. Więc oczywiście możesz chcieć dodatkowej pamięci, a wybór dysku wieloterabajtowego może wydawać się oczywistym posunięciem, biorąc pod uwagę, że coraz więcej gier wkracza na terytorium 100 GB. Na pewno zaoszczędzisz pieniądze dzięki tej trasie, ale polecam używanie tego rodzaju pamięci do kolekcji starszych gier Xbox One, Xbox 360 lub oryginalnych gier Xbox. Powodem jest to, że chcesz zaoszczędzić tę cenną przestrzeń SSD na najczęściej grane gry, szczególnie te stworzone specjalnie dla tych nowszych konsol.

Możesz podłączyć zewnętrzny dysk twardy do przedniego portu USB lub przez tylne porty USB konsoli.
: Vjeran Pavic / The Verge

Delegowanie starszych gier do wolniejszej, ale znacznie tańszej pamięci masowej to sprytny sposób na zapewnienie dostępu do wszystkich gier bez zajmowania już ograniczonej przestrzeni SSD. Warto jednak zauważyć, że każdy zewnętrzny dysk USB będzie ładował się znacznie wolniej niż to, co mogą obsługiwać odpowiednie dyski SSD serii X i serii S. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym szczegółowym spojrzeniem na różne punkty wydajności dysków twardych z Digital Foundryjest Richard Leadbetter.

| : Seagate

Seagate Game Drive do zewnętrznego dysku twardego Xbox 4 TB

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Dysk twardy o pojemności 4 TB jest idealny do przechowywania starszych gier Xbox, jeśli planujesz grać w nie na konsoli Xbox Series X / S. Zawiera również dwumiesięczną wersję próbną Xbox Game Pass Ultimate.

: Tom Warren / The Verge

Oczywiście możesz kupić szybszą pamięć masową, aby dodać ją do konsoli Series X / S, ale będzie to kosztować znacznie więcej pieniędzy niż opcja powyżej. Firma Microsoft we współpracy z firmą Seagate stworzyła własne dyski SSD o pojemności 1 TB, które można włożyć z tyłu każdej konsoli. Te dyski SSD o wartości 220 USD są reklamowane jako równie szybko jako miejsce do przechowywania w nowej konsoli, więc jest to najlepsze miejsce do przechowywania wszystkich nowych gier, które chcesz szybko ładować i przełączać się między nimi do woli. A jeśli masz gotówkę do wypalenia, możesz kupić wiele kart o pojemności 1 TB i wymieniać je na gorąco, aby uzyskać dostęp do większej liczby gier.

Dodamy więcej akcesoriów, gdy będą dostępne.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook