Gry

Oto nigdy wcześniej nie widziana gra wideo Simpsons wymyślona dla Sega Dreamcast

Jako skromny stażysta w Wired Magazine, jednym z moich pierwszych zadań była recenzja 2007 roku Gra Simpsonowie: przełomowa parodia odnosząca się do samego siebie całej branży gier, która niestety ucierpiała z tylu trofeów, ile wyśmiewanych. Okazuje się jednak, że Fox już wcześniej był zainteresowany trójwymiarową grą Simpsonów – taką, która mogłaby pojawić się na Sega Dreamcast, gdyby wszystko się ułożyło.

Dzisiaj DreamcasticChannel na YouTube (przez Kotaku) prezentuje niewydane demo technologiczne z 2000 roku pod tytułem „The Simpsons: Bug Squad”. Pochodzi z dawno nieistniejącego Red Lemon Studios i jest niezwykłe, jak bardzo cieniowana grafika gry wygląda jak serial. Najwyraźniej użytkownik forum Dreamcast-Talk o imieniu sreak znalazł to demo po prostu siedząc na zepsutym dysku twardym zestawu programistów Dreamcast i przy odrobinie pomocy forum zorientowało się, jak go odtworzyć.

Zrzut ekranu DreamcasticChannel (YouTube)

Mniej zrozumiała jest cała sprawa Bug Squad. Czy naprawdę zamierzałeś zagrać w robaka? Czemu? Dla kogo twoja drużyna byłaby narażona na szwank?

Miejmy nadzieję, że niektórzy z oryginalnych deweloperów (lub dyrektorzy Foxa) zgłoszą się, abyśmy mogli się dowiedzieć.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook