GryNowości

Oto pierwsze procesory graficzne Intel Iris Xe do komputerów stacjonarnych

Firma Intel wprowadza dziś na rynek swoje pierwsze karty graficzne Iris Xe do komputerów stacjonarnych. Te nowe procesory graficzne dla komputerów stacjonarnych, pierwotnie noszące nazwę kodową „DG1”, są przeznaczone głównie dla małych i średnich firm oraz popularnych komputerów stacjonarnych. Intel łączy siły z Asusem i innymi partnerami, aby sprzedawać te karty integratorom systemów, którzy dołączą je do gotowych systemów.

Podobnie jak karty graficzne Iris Xe Max, które zadebiutowały w laptopach w październiku, te procesory graficzne do komputerów stacjonarnych nie są tak naprawdę przeznaczone do gier. Intel sprzedaje je jako sposób na ulepszenie tego, co jest oferowane na głównych komputerach stacjonarnych, dzięki lepszej grafice, obsłudze wielu wyświetlaczy i ulepszonej akceleracji sprzętowej dla niektórych kodeków.

Intel współpracuje z innymi partnerami nad tymi kartami.

Karty będą zawierać trzy wyjścia 4K dla wielu monitorów, a także obsługę HDR i możliwości AI. Będą również obsługiwać dekodowanie treści AV1 i będą dostarczane z 4 GB pamięci wideo i 80 jednostkami wykonawczymi. Firma Intel oferuje nawet obsługę Adaptive Sync, dzięki czemu uzyskasz znacznie płynniejsze wrażenia z monitorów o wyższej częstotliwości odświeżania z tymi kartami.

Chociaż te początkowe karty nie są zaprojektowane do konkurowania z najnowszymi i najlepszymi kartami Nvidii i AMD do gier, Intel pracuje również nad architekturą Xe-HPG. To obiecuje skupić się na zadaniach wymagających wysokiej wydajności w grach i może zapoczątkować erę rywalizacji Intela z AMD i Nvidią jeszcze w tym roku.

Iris Xe nie jest również pierwszą próbą Intela w przypadku GPU do komputerów stacjonarnych. Intel zabił swój projekt Larrabee 10 lat temu, a także wypuścił serię Intel i740 jeszcze w 1998 roku. Po raz pierwszy od 20 lat widzieliśmy, jak Intel wprowadził na rynek procesor graficzny do komputerów stacjonarnych, ale musisz poczekać jeszcze trochę, aby zobaczyć, czy Intel naprawdę może zmierzyć się z Nvidią i AMD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook