Gry

Oto pierwsze spojrzenie na xCloud firmy Microsoft dla sieci Web

Firma Microsoft rozpoczęła testowanie strumieniowego przesyłania gier xCloud przez przeglądarkę internetową. Informują o tym źródła znane z planów Microsoftu na Xboxa The Verge że pracownicy testują teraz internetową wersję xCloud przed publiczną wersją zapoznawczą. Usługa umożliwia graczom Xbox dostęp do ich gier przez przeglądarkę i otwiera xCloud do pracy na urządzeniach takich jak iPhone i iPad.

Podobnie jak obecnie xCloud działa na tabletach i telefonach z Androidem, wersja internetowa zawiera prosty program uruchamiający z zaleceniami dotyczącymi gier, możliwość wznowienia ostatnio odtwarzanych tytułów oraz dostęp do wszystkich gier w chmurze dostępnych w ramach Xbox Game Pass Ultimate. Po uruchomieniu gra będzie działać na pełnym ekranie i będziesz potrzebować kontrolera do grania w gry Xbox przesyłane strumieniowo przez przeglądarkę.

Usługa Microsoft xCloud w Internecie.

Nie jest od razu jasne, w jakiej rozdzielczości Microsoft strumieniuje gry za pośrednictwem tej wersji internetowej. Producent oprogramowania używa serwerów blade Xbox One S do swojej istniejącej infrastruktury xCloud, więc pełne przesyłanie strumieniowe 4K nie będzie obsługiwane, dopóki sprzęt zaplecza nie zostanie w tym roku uaktualniony do komponentów Xbox Series X.

Microsoft planuje również dołączenie tej internetowej wersji xCloud do wersji PC aplikacji Xbox na Windows 10. Wydaje się, że wersja internetowa jest obecnie ograniczona do przeglądarek Chromium, takich jak Google Chrome i Microsoft Edge, podobnie jak usługa Google Stadia. Microsoft planuje na wiosnę jakąś formę publicznego podglądu xCloud przez Internet, a te szersze testy wewnętrzne sygnalizują, że zbliża się bardzo blisko.

Uruchomienie strumienia xCloud w przeglądarce.

Gry na konsolę Xbox działają na pełnym ekranie w przeglądarce internetowej.

Głównym napędem tej wersji internetowej jest obsługa sprzętu iOS i iPadOS. Apple nakłada ograniczenia na aplikacje iOS i usługi w chmurze, a Microsoft nie był w stanie obsługiwać iPhone’a i iPada, kiedy w zeszłym roku uruchomił xCloud w wersji beta na Androida. Apple powiedział, że Microsoft będzie musiał przesyłać poszczególne gry do recenzji, co Microsoft określił jako „złe doświadczenia dla klientów”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook