Telefony

Oto wszystko, co wiemy o nowych telefonach OnePlus

OnePlus ma nadchodzące wydarzenie 23 marca, na którym oficjalnie ogłosi OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro. Podobnie jak w przypadku każdego wydarzenia na smartfonie w dzisiejszych czasach, jest mnóstwo informacji o tym, co zostanie ujawnione na imprezie, w dużej mierze dzięki samemu OnePlus, który podał wiadomości w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Potwierdzone przez OnePlus

OnePlus ostatnio miał w zwyczaju próbować budować napięcie w swoich wydarzeniach, dlatego widzisz go i jego kierownictwo po prostu tweetując informacje o telefonach. Oto, czego się od nich nauczyliśmy:

Ładowarki? W pudełku

Prezes OnePlus, Pete Lau, potwierdził w poście na forum, że firma będzie dołączać ładowarkę do pudełka z telefonami z serii 9, zamiast iść drogą, którą obrały Apple i Samsung.

Pro będzie miał ładowanie bezprzewodowe 50 W.

OnePlus pozwolił The Verge wypróbuj bezprzewodowe ładowanie 9 Pro o mocy 50 W i jest naprawdę szybkie, ładując telefon od 1 do 100% w 43 minuty. Jeśli wolisz ładować za pomocą kabla, zarówno Pro, jak i zwykły 9 ​​będą obsługiwać również ładowanie przewodowe 65 W.

OnePlus już popisał się projektem

Dane wejściowe zawierają zbiór wszystkich obrazów 9 Pro, które OnePlus opublikował na Twitterze, i nie pozostało wiele do wyobraźni. W rzeczywistości wygląda jak smartfon z portem USB-C na dole i wypukłością aparatu.

Branding Hasselblad i różne soczewki. 9 jest po lewej stronie, 9 Pro po prawej.
: OnePlus

OnePlus stawia na aparaty

Wiemy, że legendarna firma zajmująca się aparatami fotograficznymi Hasselblad będzie pracować nad dostarczeniem „ekspertyzy kolorów” do aparatów w telefonach. OnePlus rzuca subtelne wskazówki dotyczące współpracy, takie jak umieszczanie materiałów marketingowych wokół Księżyca (kiedy astronauci Apollo udali się na Księżyc, zabrali aparaty Hasselblad) i publikowanie zdjęć telefonów, które mają napis „Hasselblad” na moduły kamer. I posiadanie sekcji Hasselblad na stronie startowej telefonu. Okej, może to nie jest takie subtelne.

Jeśli chodzi o możliwości tych aparatów, możemy spojrzeć na wywiad, z którym przeprowadził Pete Lau TechRadar. Mówi o telefonach współpracujących z Sony przy tworzeniu niestandardowego czujnika IMX789 (coś, czym jest również tweetował o) i wspomina, że ​​będą w stanie nagrywać 4K przy 120 klatkach na sekundę.

Jakie są możliwości aparatu 9 Pro w porównaniu ze zwykłym 9, prawdopodobnie będzie musiało poczekać na oficjalne ogłoszenie – ale zdjęcia opublikowane przez OnePlus pokazują, że Pro wydaje się mieć cztery aparaty, podczas gdy zwykły ma tylko trzy. Podobnie jak w przypadku poprzednich telefonów OnePlus, przynajmniej jeden z aparatów będzie ultraszeroki.

Oczywiście telefony będą obsługiwać 5G

Seria OnePlus 8 miała 5G, a seria 9 również, jak wskazuje indeks górny „5G” na Obrazy zapowiedzi OnePlus.

Pojawi się również smartwatch

OnePlus wydał już plik zwiastun wideo urządzeniai potwierdził, że nie będzie działał system operacyjny Google Wear.

Telefony będą korzystać ze Snapdragona 888

Według tweetów OnePlus kontynuuje tradycję włączania flagowego procesora klasy Qualcomm od Pete Lau i konto OnePlus.

Co wiemy o wyświetlaczach

Pete Lau napisał również na Twitterze większość szczegółów dotyczących wyświetlacza 9 Pro:

Wyświetlacze LTPO mogą działać z różnymi częstotliwościami odświeżania w zależności od wyświetlanej treści, co oznacza, że ​​ekrany OnePlus 9 powinny być w stanie czerpać energię podczas wyświetlania statycznych obrazów, ale nadal zapewniać płynne animacje przy 120 Hz, gdy faktycznie używasz telefonu. PC Mag widział już szczegółowe wyniki testów z ekranu Pro, pokazujące zużycie energii i częstotliwość odpytywania dotykowego 360 Hz, co powinno prowadzić do poprawy responsywności.

Nowością w Pro jest także 10-bitowy wyświetlacz, który teoretycznie powinien dokładniej pokazywać kolory. W przeciwnym razie pakuje wiele takich samych funkcji, jak ekran w OnePlus 8 Pro, co nie jest zarzutem. Och, chyba że nie lubisz dużych ekranów – według Magazyn PC, wyświetlacz Pro ma 6,7 ​​cala, taki sam rozmiar jak iPhone Pro Max lub Galaxy Note 20.

Zabarwienie

Widzieliśmy oficjalnie Pro’s Morning Mist (srebrny) i zwykłe kolory Winter Mist OnePlus 9 (fioletowe), ale …

Pozostawione wyobraźni (i przecieki)

… były też przecieki pokazujące inne kolory, jak leśna zieleń na Pro i niebieska w zwykłym OnePlus 9. I oczywiście są też czarne wersje każdego telefonu (z niecierpliwością czekam, żeby zobaczyć jeśli OnePlus robi o tym głośno w prezentacji).

Regular 9 będzie miał (nieco) mniejszy ekran niż Pro

Podczas gdy OnePlus oficjalnie udostępnił rozmiar ekranu Pro Magazyn PC, szczegóły zwykłej 9 nie zostały wymienione. Slashleaks wskazuje, że będzie miał 6,55 cala i nieco niższą rozdzielczość 1080 x 2400, w przeciwieństwie do 1440 x 3216 zgłoszonych dla Pro przez Magazyn PC.

Trzeci telefon?

Krążą też pogłoski o trzecim telefonie, który może nazywać się 9R lub 9 Lite. Android Central donosi, że może mieć obniżony procesor Snapdragon 865, ale poza tym niewiele wiadomo. Czy to się faktycznie stanie? Będziemy musieli zobaczyć!


Wygląda na to że OnePlus i jej CEO będziemy publikować więcej szczegółów na Twitterze w okresie poprzedzającym wydarzenie, ale w tym momencie wydaje się, że mamy dobry zarys tego, jak będą wyglądać telefony. Teraz czeka tylko do 23-go, o 10 rano czasu wschodniego, aby uzupełnić szczegóły.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook