Różności i nowinki technologia

Otwarcie pierwszej w Wielkiej Brytanii stacji ładowania samochodów wyłącznie elektrycznych

Pierwsza w Wielkiej Brytanii stacja ładowania samochodów w pełni elektrycznych została otwarta dzisiaj w pobliżu Braintree w hrabstwie Essex, co stanowi kamień milowy w odejściu tego kraju od pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi. Stacja jest obsługiwana przez Gridserve i jest pierwszą z ponad 100 lokalizacji, które planuje wybudować w ciągu najbliższych pięciu lat.

W lokalizacji znajduje się 36 ładowarek do samochodów elektrycznych, z których każda dostarcza do 350 kW mocy. Według Gridserve wystarczy, by zapewnić 200 mil zasięgu w 20 minut. Przy początkowym koszcie 0,24 GBP za kWh energii firma szacuje, że średniej wielkości pojazd elektryczny można naładować od 20 do 80 procent za mniej niż 10 GBP (mniej niż 13,25 USD). Gridserve twierdzi, że są to „najniższe obecnie na rynku bardzo wysokie stawki ładowania”.

Panele słoneczne na stacji dostarczają energię odnawialną do 36 ładowarek.
: Gridserve

Ładowarki stacji pobierają energię ze źródeł odnawialnych, w tym paneli słonecznych zainstalowanych na zadaszeniach stacji oraz sieci hybrydowych farm słonecznych firmy. Na miejscu znajduje się również akumulator 6 MWh, który pomaga zrównoważyć dopływ energii w godzinach szczytu. Według Gridserve, „w wietrzne zimowe noce akumulator może zgromadzić wystarczającą ilość energii, aby przejechać 24 000 mil pojazdami elektrycznymi następnego dnia”.

Stacja została otwarta niecały miesiąc po tym, jak premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił plany wprowadzenia przez kraj zakazu sprzedaży nowych pojazdów z silnikami spalinowymi do 2030 roku, Opiekun doniesienia, że ​​niektóre samochody hybrydowe i furgonetki będą nadal sprzedawane do 2035 r. Według jednej z prognoz cytowanych w niedawnym raporcie rządowym szacuje się, że do 2030 r. na brytyjskich drogach może znajdować się ponad 10 milionów samochodów elektrycznych, a dziesięć lat później liczba ta wzrośnie do 36 milionów.

Chociaż jest to pierwsza w Wielkiej Brytanii całkowicie elektryczna stacja ładowania, nie jest to pierwsza, jaką widzieliśmy na świecie. Na przykład w ubiegłym roku stacja benzynowa w Maryland w USA zastąpiła tradycyjne dystrybutory paliwa czterema punktami ładowania pojazdów elektrycznych. CNBC poinformował, że dzięki temu jest to pierwsza stacja benzynowa w kraju, która porzuciła ropę na rzecz 100-procentowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook