Różności i nowinki technologia

Panasonic produkuje gadżet próżniowy do ratowania bezprzewodowych słuchawek z torów kolejowych

Panasonic współpracuje z jedną z największych japońskich firm kolejowych, aby rozwiązać nowy problem, który pojawił się w ostatnich latach: wzrost liczby osób upuszczających bezprzewodowe słuchawki douszne na tory kolejowe.

JR East, część wcześniej prywatnej japońskiej grupy kolejowej, która obejmuje regiony Tokio i Tohoku w kraju, twierdzi, że w kwartale lipiec-wrzesień miało miejsce 950 incydentów upuszczenia słuchawek na 78 stacjach kolejowych w Tokio, informuje Jiji Press. Liczba ta najwyraźniej stanowi jedną czwartą wszystkich upuszczonych przedmiotów.

Według JR East, pracownicy stacji zwykle używają „magicznej ręki” w stylu chwytaka, aby podnosić większe przedmioty, które spadają na tory, takie jak czapki lub smartfony. Ale żwir między szynami sprawia, że ​​mniejsze obiekty – na przykład lewy AirPod Pro – są trudniejsze do odzyskania, co oznacza, że ​​pracownicy czasami muszą czekać do ostatniego pociągu.

JR East przez Jiji Press

Aby rozwiązać ten problem, firma Panasonic została poproszona o współpracę z JR East nad urządzeniem w stylu odkurzacza, które podobno znacznie lepiej nadaje się do zbierania bezpańskich wkładek dousznych. Możesz to zobaczyć na powyższym obrazku.

Urządzenie jest testowane na stacji Ikebukuro, głównym hubie w północnym Tokio, a wczesne wyniki wskazują, że działa znacznie szybciej niż tradycyjny grabber.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook