Gry

Paramount Plus to potężna maszyna do nostalgii, ale nie wydaje się jeszcze potrzebna

Paramount Plus to prawdopodobnie jedna z najlepszych usług przesyłania strumieniowego dla osób w wieku 20, 30 i 40 lat, które chcą nostalgicznie oglądać telewizję swojej młodości. Poza tym Paramount Plus jest trochę drapieżnikiem. Z pewnością wydaje się, że jest z czego wybierać, ale z brakującymi sezonami, niekompletnymi kolekcjami filmów i brakiem opcji telewizyjnych lub filmowych, które trzeba natychmiast oglądać, nadal pozostaje pytanie, dlaczego ktokolwiek miałby się teraz zapisywać?

Dobrą rzeczą jest to, że pozytywy Paramount Plus są trudne do zaprzeczenia, ale większość z nich spada na stronę telewizyjną. Jako ktoś w późnych latach dwudziestych, który dorastał na obfitym śniadaniu z programami Nickelodeon, serialami reality show MTV i procedurami kryminalnymi, Paramount Plus ma wszystko, czego chciałbym dziesięć lat temu. Zeszłej nocy trochę obejrzałem Wszystko to przed uruchomieniem Jersey Shore znowu i zakończyłem noc z niektórymi Umysły kryminalistów. Totalny wybuch!

Podczas gdy oferta CBS All Access była ograniczona, Paramount Plus w pełni wykorzystuje bibliotekę Viacom. Zamiast wybierać spośród wielu programów policyjnych, klasycznej telewizji, filmów, o których ludzie mogli zapomnieć i różnych Star Trek odcinki, są klasyczne programy BET i MTV, specjalne programy Comedy Central i kolekcje Nickelodeon oprócz tego, co już oferowało CBS All Access (jak odcinki z następnego dnia). Paramount Plus to telewizory, w których można coś przekąsić, programy zapewniające komfort, które można włączyć przed snem, w tle lub gdy powraca nostalgiczna potrzeba.

Chociaż biblioteka Paramount Plus wyróżnia się, są pewne problemy. Brakuje pełnych sezonów seriali i odcinków seriali filmowych. Moc rakietowa ma dostępny tylko jeden sezon, CSI udostępnił pierwszy, drugi i piętnasty sezon, FBI ma tylko trzeci sezon i kilka sezonów Wszystko to znikły. Po stronie filmu kontynuacje takich filmów jak Smar, Niedźwiedzie złe wieści, i aniołki Charliego są dostępne, ale nie pierwsze filmy.

Wyobrażam sobie, że sprowadza się to do umów dotyczących praw (pamiętaj, programy ViacomCBS są również dostępne na Netflix, Peacock i Hulu), ale to coś, co pojawiło się dla mnie kilka razy, do tego stopnia, że ​​było to zauważalne z niewłaściwych powodów. Zrozumiałe, że to trochę uciążliwe. Ale są pełne sezony, takie jak Drake & Josh, Survivor, Criminal Minds, Cheers, Frasier, różnorodny Star Trek sezony i setki innych filmów do obejrzenia.

Pod względem treści największą wadą Paramount Plus jest oszałamiający brak ekscytującej oryginalnej serii – nawet wybór oryginałów znajduje się kilka rzędów w dół na stronie głównej. Biorąc pod uwagę, że tak wiele z tych seriali jest na innych streamerach – mogę oglądać Avatar: Ostatni Władca Wiatru i iCarly czy to na Paramount Plus czy Netflix – trudno wyobrazić sobie kogoś poza nostalgicznymi 20- i 30-latkami, którzy rejestrują się, by drapać swędzenie. A nawet wtedy, ilu ludzi spieszy się, by ponownie obejrzeć Pełzaki kiedy wciąż przeglądają katalog archiwalny w serwisie Netflix?

(Jeśli chodzi o to, co jest warte, wydaje się, że ViacomCBS również jest tego świadomy, poruszając się Ciche miejsce część IIdata premiery do maja. Oznacza to, że zadebiutuje w Paramount Plus znacznie wcześniej niż przewidywano i miejmy nadzieję, że przyniesie mnóstwo nowych subskrybentów.)

Odpowiedź może leżeć w żywych ofertach Paramount Plus. Istnieją cztery konkretne kanały na żywo z planem Premium (9,99 USD miesięcznie): lokalne wiadomości CBS, sieć CBS News (24/7), CBS Sports HQ i ET Live. Ponieważ pobierają one kanały z transmisji telewizyjnych na żywo, zawierają reklamy. Nie obchodziło mnie specjalnie korzystanie z CBS Local News, CBS News lub ET Live, ponieważ większość wiadomości mogę pobrać od reporterów na Twitterze, ale Sports HQ jest interesująca. Nie ma żadnej kontroli nad tym, jaką grę lub sport oglądasz, ale od czasu do czasu sprawdzałem, czy to było coś interesującego.

Główny problem polega na tym, że nie jest to dostatecznie mocna oferta dla fanów sportu, którzy chcą mieć dostęp do każdej gry (jest to też grupa konsumentów, którzy najdłużej trzymają się pakietów kablowych), relatywnie słaba jest też oferta wiadomości. Jeśli chodzi o to, aby grupa konsumentów wykorzystywała kanały na żywo Paramount Plus jako zamiennik swego rodzaju kabla – a nie jestem pewien, czy jest pomysł – to po prostu za mało.

To jest treść. Ale co z samą platformą? Jak każda usługa przesyłania strumieniowego, istnieją wady i zalety, ale okazało się, że zalety znacznie przewyższają wady. Podobnie jak HBO Max i Disney Plus, ViacomCBS sprawia, że ​​ludzie mogą przeglądać preferowaną sieć: BET, Nickelodeon, MTV, CBS, Comedy Central i Smithsonian Channel. Jest to kluczowe dla kogoś takiego jak ja, który głównie używa Paramount Plus do programów Nickelodeon i MTV.

Narzędzia wyszukiwania są dość dokładne, a podtytuły w sekcjach filmowych i telewizyjnych są liczne. Przełączanie się z jednego odcinka na drugi podczas oglądania programu jest dość łatwe (po prostu przewiń w dół i wybierz nowy odcinek), a sterowanie przewijaniem do przodu lub do tyłu jest łatwe. Istnieje wiele opcji dostosowywania podpisów, w tym czcionka, rozmiar i kolor tła. Chociaż premiera nie byłaby uruchomieniem bez pewnych wad, jedynym dużym, jaki odkryłem, był brak możliwości dodania programu lub filmu do listy obserwowanych, na którą pozwala Netflix.

Podsumowując, Paramount Plus to całkiem przyzwoita usługa przesyłania strumieniowego za 10 USD miesięcznie. Kiedy czuję chęć ponownego obejrzenia Wzgórza lub Jimmy Neutron, Na pewno do tego wrócę. Ale w świecie, w którym tak łatwo jest anulować i zarejestrować się w usłudze, nie widzę żadnego prawdziwego powodu, aby zachować Paramount Plus teraz, kiedy Netflix, Disney Plus, HBO Max i Hulu spełniają tak wiele z tych samych potrzeb, ale z nowymi programami i filmami, dla których chcę aktywnie korzystać z usług przesyłania strumieniowego.

Może coś się zmieni, kiedy Misja: Niemożliwe 7, Ciche miejsce część II, i Aureola serie stają się dostępne do streamowania. Na razie jest to gigantyczna maszyna do nostalgii, z której cieszę się, że istnieje, ale nie czuję, że muszę dodawać ją do mojego miesięcznego cyklu rozliczeniowego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook