Różności i nowinki technologia

Parler pozywa Amazon (ponownie), twierdzi, że zakaz AWS obniżył wycenę o wartości miliarda dolarów

Jasny ekran komputera przenośnego oświetla twarz korzystającej z niego osoby.
Powiększać / Osoba przeglądająca Parler na początku stycznia, zanim strona wdała się w bójkę z AWS.

Platforma mediów społecznościowych Parler wycofała federalny pozew, w którym zarzucono Amazonowi w zmowie z Twitterem w celu doprowadzenia rywala do trybu offline – ale w jego miejsce platforma złożyła nowy pozew stanowy, w którym zarzucono Amazonowi, że celowo podał swoją wycenę.

Nowy pozew Parlera (PDF) – złożony w King County w stanie Waszyngton, gdzie główna siedziba Amazon ma swoją siedzibę – twierdzi głównie, że Parler nie jest gorszy od konkurencji i że Amazon zniesławił go i zdewaluował, gdy AWS zaprzestał świadczenia usług.

Platforma jest uwikłana w prawne bitwy z Amazon od stycznia, kiedy Amazon odciął hosting AWS Parlera w następstwie powstania 6 stycznia na Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Parler wyłączył się wkrótce potem i pozostał w ten sposób do połowy lutego.

Jak my się tu znaleźliśmy?

Parler powstał w 2018 roku jako alternatywa „wolności słowa” dla głównych firm mediów społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook. Pod koniec 2020 roku zyskał znaczące poparcie wśród konserwatywnych i prawicowych użytkowników – w tym skrajnie prawicowych ekstremistów, którzy gromadzili się na Parler, gdy inne platformy zaczęły ograniczać rozprzestrzenianie się treści QAnon.

Potem wszystko uderzyło w fanów po wydarzeniach z 6 stycznia w Kapitolu. Wielu uczestników tej mafii transmitowało na żywo lub publikowało zdjęcia z Kapitolu w serwisach społecznościowych, w tym Parler. W ciągu kilku dni zarówno Google, jak i Apple zakazały Parlerowi dostępu do ich sklepów z aplikacjami mobilnymi, a AWS wkrótce potem.

Parler natychmiast złożył pozew przeciwko Amazonowi w sądzie federalnym w stanie Waszyngton, prosząc sąd o zmuszenie Amazon do przywrócenia hostingu. Sędzia przydzielony do sprawy odrzucił wniosek Parlera, uznając, że jego roszczenia wobec Amazona były w najlepszym razie słabe.

Amazon, w swojej prawnej odpowiedzi na pozew Parlera, skutecznie przedstawił pokwitowania pokazujące ponad 100 przypadków przemocy, przed którymi ostrzegał Parlera przed atakiem z 6 stycznia.

„Jeśli dojdzie do naruszenia [of contract]jest to udowodniona porażka i niezdolność Parlera do identyfikacji i usunięcia takich treści “, napisał Amazon w swoim zgłoszeniu w tamtym czasie.” Przekonanie AWS do hostowania treści, które planują, zachęcają i podżegają do przemocy byłoby bezprecedensowe. “

Droga powrotna do wyceny

Nowy garnitur Parlera nie jest pod wrażeniem twierdzeń Amazona na temat jego starego pozwu.

„Od samego początku Parler starannie nadzorował wszelkie treści na swojej platformie, które podżegały do ​​przemocy” – twierdzi firma. „Oczywiście AWS od czasu do czasu wysyłał Parlerowi problematyczne treści, które Parler natychmiast sprawdzał i usuwał”. Poza tym, twierdzi Parler, wszyscy inni, w tym Amazon za pośrednictwem zewnętrznego rynku detalicznego, sprzedają treści podżegające do przemocy.

A kiedy już do tego dojdziesz, twierdzi Parler, prawdziwym problemem są pieniądze. „Tuż przed tym wszystkim Parler chciał szukać funduszy i wyceniono go na miliard dolarów – coś, o czym AWS również wiedziała” – twierdzi pozew. Wyrzucając Parlera z hostingu AWS, wynika z tego argument, że Amazon zranił Parlera i zbilansował tę wycenę za pomocą „oszukańczych i nieuczciwych praktyk handlowych”, zniesławienia i naruszenia umowy.

Wydaje się, że Parler znajduje się w krytycznym momencie, jeśli chodzi o możliwość powrotu do trybu online lub nie, a kombinezon wydaje się być zaprojektowany tak, aby go w tym wzmocnić. Witryna powróciła – mniej więcej – pod nowym kierownictwem od czasu zwolnienia przez zarząd założyciela i byłego dyrektora generalnego Johna Matze miesiąc temu.

Zarząd ten znajduje się teraz pod kontrolą inwestora Rebeki Mercer, która wydaje się próbować przywrócić spółkę jako główną platformę. W zeszłym roku Wall Street Journal jako pierwszy podał, że Mercer jest największym inwestorem Parlera. Rodzina Mercerów, w tym Rebeka, są wybitnymi zwolennikami kilku konserwatywnych spraw, stron i polityków, w tym byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook