Różności i nowinki technologia

Patent Sonos umożliwia pierwsze spojrzenie na niezapowiedziane słuchawki

Nowo przyznany patent sugeruje, że Sonos wciąż ciężko pracuje nad swoją debiutancką parą słuchawek bezprzewodowych i daje nam spojrzenie na ich możliwy projekt i funkcjonalność, Protokół raporty. Patent pokazuje kilka projektów, które wyglądają podobnie do innych słuchawek nausznych takich jak Sony i Sennheiser. Wspomina również o obsłudze wielu asystentów głosowych za pomocą słów wybudzania, a także o funkcjach specyficznych dla Sonos, takich jak integracja z istniejącą konfiguracją głośników wielopomieszczeniowych.

Pojawiły się doniesienia, że ​​Sonos od ponad roku pracuje nad parą słuchawek. Na początku 2019 r Bloomberg jako pierwszy poinformował o ich istnieniu i powiedział, że firma audio pracuje nad słuchawkami, które miałyby kosztować ponad 300 USD i obejmowałyby obsługę wielu asystentów głosowych. Głośniki Sonos obsługują zarówno słowa budzenia Amazon „Alexa”, jak i „Hej Google”. Bloomberg poinformował, że słuchawki mogą zostać uruchomione w 2020 roku.

Tak, na pewno wygląda jak słuchawki.
: USPTO / Sonos

Patent Sonos sugeruje, że słuchawki firmy mogą bezproblemowo zintegrować się z istniejącym ekosystemem inteligentnych głośników. Protokół wskazuje na jedną część patentu, która opisuje, w jaki sposób słuchawki „przełączałyby się” odtwarzanie na inne urządzenie w sieci lokalnej, co sugeruje, że słuchawki mogą być w stanie przekazywać muzykę do zestawu głośników domowych. Powiązanie z istniejącym ekosystemem głośników jest ważne dla Sonos, który w celu rozwoju opiera się na wielokrotnych zakupach od obecnych klientów.

Wydanie pary przenośnych słuchawek oznaczałoby dużą zmianę tempa dla Sonos, który w przeszłości koncentrował się na produkcji bezprzewodowych głośników do domu. Jest również odporny na używanie dźwięku Bluetooth, co jest prawie jedyną opcją, jeśli chcesz tworzyć słuchawki bezprzewodowe. Jednak pod koniec ubiegłego roku firma wypuściła Sonos Move, pierwszy przenośny głośnik zasilany bateryjnie, który działa również z wykorzystaniem technologii Bluetooth, co wskazuje, że ta postawa się zmienia.

Rzecznik Sonos odmówił potwierdzenia istnienia słuchawek w złożonym oświadczeniu Protokół. „Jako firma oparta na innowacjach, zawsze pracujemy nad różnymi pomysłami i innowacjami, które mogą pomóc światu lepiej słuchać”, powiedzieli, dodając: „Nieustannie inwestujemy w nasz silny portfel patentowy z dziesiątkami nowych patentów każdego roku . W tej chwili nie mamy dodatkowych informacji do udostępnienia na temat naszej przyszłej mapy drogowej produktów ”.

Wiadomość o możliwym wejściu do nowej kategorii produktów pojawiła się w ważnym momencie dla Sonos, który zmagał się z pandemią COVID-19. W czerwcu ogłosiła, że ​​zwolni 12 procent siły roboczej i zamknie swoje sklepy detaliczne na Manhattanie wraz z sześcioma biurami satelitarnymi. W sierpniu inwestorów niepokoiły niedobory dostaw wpływające na dostępność produktów. Sonos jest obecnie zaangażowany w walkę prawną z Google o swoje twierdzenia, że ​​gigant wyszukiwania ukradł jego technologię inteligentnych głośników (Google przeciwstawił się naruszeniu patentu) i skierował podobne oskarżenia pod adresem Amazon.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook