Różności i nowinki technologia

Patenty Apple wskazują na używanie MacBooka do bezprzewodowego ładowania iPhone’a i Apple Watch

Apple uzyskał dwa patenty opisujące dodanie dwukierunkowego bezprzewodowego ładowania do swoich urządzeń (za pośrednictwem 9to5Mac). Patenty, które po raz pierwszy dostrzegł Wyraźnie Appleobejmują rysunki przedstawiające MacBooka ładujące różne urządzenia, w tym iPhone’a, iPada i Apple Watch, a także rysunki iPadów i iPhone’ów wykonujących to samo.

Jeśli brzmi to znajomo, to dlatego, że wielu innych producentów telefonów wypuściło urządzenia z podobną technologią odwrotnego ładowania bezprzewodowego. Chociaż podejście Apple jest trochę inne. Zgodnie z obrazami patentowymi, pokrywa, podpórka pod nadgarstki lub gładzik MacBooka mogą być używane do ładowania urządzenia iOS obsługującego ładowanie bezprzewodowe.

Patent pokazuje przyszłe urządzenie MacBook ładujące iPhone’a i Apple Watch, chociaż taka konfiguracja utrudniałaby korzystanie z komputera.
: Apple

Problem, który według patentów ma rozwiązać, to ten, w którym możesz znaleźć się bez wystarczającej liczby gniazdek, cegieł zasilających lub w ogóle energii elektrycznej. Patenty stwierdzają, że „pomimo posiadania znormalizowanych złączy i kabli[s]każde urządzenie może wymagać osobnego lub dedykowanego zasilacza do ładowania. W niektórych przypadkach posiadanie oddzielnych zasilaczy dla każdego urządzenia może być uciążliwe w użyciu, przechowywaniu i / lub transporcie ”. (Oczywiście posiadanie osobnych klocków zasilających dla twoich urządzeń jest również trudniejsze, gdy nie znajdują się w pudełku.)

Ta liczba przedstawiająca urządzenia ładowane na pokrywie MacBooka sugeruje, że możesz używać laptopa jako bezprzewodowej podkładki ładującej.
: Apple

Są inne chwile, kiedy ten rodzaj technologii może być przydatny. Na przykład, jeśli jesteś z dala od ładowarki, a Twój zegarek Apple Watch lub AirPods umarł, przydałaby się możliwość doładowania ich telefonem. Podobnie przydatna byłaby możliwość ładowania telefonu z laptopa, a jeśli Apple naprawdę zmierza w kierunku bezportowego iPhone’a, ten rodzaj technologii może być sposobem na zachowanie tej funkcjonalności.

Obecnie MacBooki i iPady są wykonane z aluminium, które nie jest kompatybilne z ładowaniem bezprzewodowym. Jeśli Apple chce uwzględnić tę technologię odwrotnego ładowania bezprzewodowego w swoich urządzeniach, będzie musiał zaprojektować zgodnie z tym ograniczeniem. (Może mógłby przywrócić plastikowego MacBooka?)

Trudno też nie myśleć o niefortunnym projekcie Apple AirPower, biorąc pod uwagę pomysł MacBooka lub iPada wypełnionego bezprzewodowymi cewkami ładującymi, które są w stanie ładować wiele urządzeń jednocześnie. Aby być uczciwym, technologia Apple rozwinęła się od tego czasu i teraz ma kontrolę nad procesorami we wszystkich swoich urządzeniach. Może wymyślić jakieś rozwiązanie, które pomoże urządzeniom komunikować się, określać poziomy mocy i ograniczenia termiczne.

To, czy rzeczywiście będziesz w stanie używać MacBooka jako bezprzewodowej podkładki ładującej dla wszystkich swoich urządzeń, się okaże, ale chciałbym przynajmniej zobaczyć, jak ta technologia pojawi się na iPhonie. Wielu jego konkurentów ma już możliwość odwrotnego ładowania bezprzewodowego i chociaż byłoby wspaniale zobaczyć, jak podkręca się do 11, jak na poniższym rysunku patentowym, byłbym zadowolony, gdyby Apple po prostu dogonił konkurencję w tym zakresie punkt. Chociaż wydaje się, że iPhone 12 ma sprzęt do tego, obecnie nie jest włączony.

MacBook ładujący iPada, który ładuje iPhone’a, który ładuje Apple Watch.
: Apple

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook