KryptowalutyOprogramowanie

PayPal pozwoli amerykańskim użytkownikom płacić Bitcoinem, Ethereum i Litecoinem od dziś

Wiedzieliśmy już, że PayPal planował wspierać kryptowaluty jako formę płatności. A teraz aplikacja do płatności online ogłosiła, że ​​klienci z USA mogą to zrobić dzięki funkcji „Zapłać za pomocą Crypto”, która została wprowadzona dzisiaj.

Po udostępnieniu użytkownikom w USA możliwości bezpośredniego kupowania i sprzedawania kryptowalut bezpośrednio z ich kont w listopadzie ubiegłego roku, nowa funkcja PayPal „Checkout with Crypto” umożliwia użytkownikom natychmiastową konwersję ich Bitcoin, Ethereum, Litecoin lub Bitcoin Cash na dolary amerykańskie (bez dodatkowych opłaty transakcyjne), których PayPal używa następnie do sfinalizowania transakcji. Jeśli sprzedawca nie przyjmuje dolarów amerykańskich, PayPal również konwertuje te dolary na walutę lokalną po standardowych kursach wymiany ustalonych przez PayPal.

PayPal będzie obsługiwał kilka rodzajów kryptowalut, w tym Ethereum i Bitcoin.

Ta funkcja pojawi się automatycznie w portfelu PayPal, jeśli użytkownik ma „wystarczające saldo kryptowaluty, aby pokryć kwalifikujący się zakup”, a saldo kryptowalut będzie można zobaczyć dla każdego rodzaju monety w aplikacji. Jednak do każdego zakupu możesz użyć tylko jednego rodzaju kryptowaluty.

PayPal nie jest pierwszą aplikacją płatniczą, która oferuje obsługę kryptowalut. W 2018 roku jego konkurent Square uruchomił obsługę Bitcoin w aplikacji Cash. Jednak wprowadzenie kryptowaluty jako formy płatności sprawia, że ​​PayPal jest zarówno głównym portfelem cyfrowym, jak i giełdą kryptowalut, co może usprawnić korzystanie z kryptowaluty jako bardziej powszechnej metody płatności. Podczas Dnia Inwestora w zeszłym tygodniu firma poinformowała, że ​​ma 377 milionów aktywnych rachunków.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook