Różności i nowinki technologia

Piecz własne Spotify słucha z tą złośliwą sztuczną inteligencją

Coroczny Spotify Wrapped to raczej optymistyczny romans, który nie do końca pasuje do nastroju wszystkich w tym roku. Dla bardziej ponurych z nas jest inna opcja: bot z The Pudding, który osądzi nas za nasze zbrodnie słuchania okropnej muzyki.

Jeśli chcesz być oceniany, otwierasz stronę zatytułowaną „Jak zły jest Twój Spotify” i logujesz się na swoje konto Spotify. (Może to zająć kilka odświeżeń na stronie „Ładowanie biblioteki muzycznej”.) Ten absolutny szarpnięcie sztucznej inteligencji ciągnie cię bezlitośnie, podczas gdy ta ściąga twoje listy odtwarzania i najlepsze utwory. Zadaje pytania, zanim pokaże jakiekolwiek wyniki, w frazach, które nadają zwykłemu tekstowi tę samą aurę, co dziewczyny, które prześladowały mnie w gimnazjum. Czy naprawdę słuchałeś Clementine autorstwa Sarah Jaffe? (Tak) Jak na ironię? (Nie…)

Ostateczna ocena ma postać podzielonego na wiele wyrazów frazy, po którym następuje strona z luźnymi statystykami (mam najwyraźniej 24 procent podstawowy). Ten głupi mały program komputerowy uważał, że mój Spotify źle słucha słoika-świecy-z-docelowego-piwa rzemieślniczego-snoba-mokrego tyłka. I wiesz co? Prawda. W tym roku słuchałem szczerze przeklętej ilości Hozier. Spotify Wrapped chciał, żebym był z tego dumny, ale spędziłem rok nienawidząc faktu, że byłem zbyt zdenerwowany i zajęty, aby faktycznie szukać nowych i ekscytujących artystów.

Bot nie jest tak spersonalizowany. Zada każdemu te same szablonowe pytania, w złośliwym tonie. Ale nadal dało mi to potwierdzenie, o którym nie wiedziałem, że pragnę. Moja muzyka jest do bani, ale czyja nie? Kto z nas nie lubi słuchać tych samych starych, wypróbowanych i prawdziwych piosenek, które trafiają w sam raz, nawet jeśli zasługują na pogardę naszych bardziej pretensjonalnych przyjaciół? Proszę, dołącz do mnie w tej podróży bezwstydnej wstydu i znajdź trochę radości w zasłużonej pieczeni.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook