GryNowości

Pierwsze laptopy z grafiką Intel Iris Xe Max są już dostępne na zamówienie

Na początku tego miesiąca publiczność po raz pierwszy rzuciła okiem na Iris Xe Max, nowy dyskretny procesor graficzny Intela do cienkich i lekkich laptopów, na konferencji prasowej Acer. Dzisiaj Intel ujawnił pełną pierwszą falę laptopów, które będą zawierać ten procesor graficzny, z których niektóre są już dostępne do kupienia w niektórych krajach.

Laptopy obejmują Acer Swift 3X, Dell Inspiron 15 7000 2-w-1 i Asus VivoBook Flip TP470. Inspiron 15 jest dostępny w Stanach Zjednoczonych w Best Buy; Acer wcześniej powiedział, że spodziewa się 3X w USA w grudniu. Zarówno Swift 3X, jak i Inspiron 15 są również dostępne w Chinach w witrynie JD.com. Intel twierdzi, że Asus VivoBook pojawi się „wkrótce” zarówno w USA, jak i Chinach.

Narożnik projektu referencyjnego Tiger Lake firmy Intel, przedstawiający logo Intel.

Intel ogłosił swoje procesory Tiger Lake, w tym nową zintegrowaną grafikę Xe, na początku tego roku.
: Monica Chin / The Verge

Grafika Intel Iris Xe Max jest przeznaczona głównie dla przenośnych systemów dla twórców treści. „Postanowiliśmy na nowo zdefiniować rolę oddzielnej grafiki w cienkich i lekkich laptopach i zająć się rosnącym segmentem twórców, którzy chcą większej przenośności” – powiedział Roger Chandler, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny ds. Produktów i rozwiązań Client XPU w komunikat.

Trzy nowe laptopy zawierają również procesory mobilne „Tiger Lake” 11. generacji firmy Intel, a także technologię Intel Deep Link, która umożliwia niektórym aplikacjom wykorzystanie zarówno oddzielnej, jak i zintegrowanej grafiki do kreatywnej pracy. Intel twierdzi, że systemy Tiger Lake w połączeniu z grafiką Iris Xe Max mogą zapewnić „siedmiokrotnie szybsze tworzenie w oparciu o sztuczną inteligencję” niż podobne laptopy z procesorami graficznymi innych firm.

Firma twierdzi również, że jej GPU może zapewnić „świetne, cienkie i lekkie gry 1080p w popularnych grach”. Nie powinniśmy się tym zbytnio ekscytować, dopóki nie wyjdą testy porównawcze – z pewnością byłoby zaskakujące, gdyby laptopy tej wielkości działały Microsoft Flight Simulator. Ale zintegrowana grafika Iris Xe dobrze radzi sobie z takimi rzeczami, jak Overwatch, więc możesz być w stanie pracować z mniejszymi kosztami, jeśli Acer, Dell i Asus będą w stanie utrzymać chłodzenie pod kontrolą.

Pokrywka Acer Swift 3X od góry.

Swift 3X ma trzy funty i 0,7 cala grubości.
: Monica Chin / The Verge

Mam trochę czasu z Acer Swift 3X, którego ceny zaczynają się od 899,99 USD. To smukła i przenośna maszyna z przyzwoitym wyborem portów i ładnym ekranem. Ale nasza jednostka testowa nie została ukończona, więc nie mogłem przetestować grafiki. To, czy ten system (i inne mu podobne) jest warte swojej ceny dla twórców, będzie zależało od wydajności GPU, żywotności baterii i jakości wyświetlania – więc miej oko na nasze nadchodzące recenzje.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook