Gry

Pierwsze praktyczne filmy na PS5 pokazują sprzęt i gry, ale nie mają interfejsu użytkownika

Sony zaprosiło wiele japońskich publikacji i YouTuberów do bliższego przyjrzenia się PlayStation 5. Po raz pierwszy widzieliśmy sprzęt PS5 poza wyciekającymi obrazami z Tajwańskiej Komisji ds. Komunikacji. W różnych publikacjach opublikowano teraz szczegółowe, praktyczne obrazy PS5, zapewniające bardziej realistyczne spojrzenie na wielkość konsoli i rozgrywkę w tytułach takich jak Pokój zabaw Astro i Godfall.

Serwis 4gamer.net opublikował zdjęcia PS5 stojącego zarówno w pionie, jak iw poziomie, pokazujące, jak stojak działa w obu pozycjach, aby utrzymać konsolę w miejscu. Niektóre zdjęcia pokazują również, jak PS5 będzie się chłodzić, a 4gamer.net zauważa, że ​​nie był w stanie usłyszeć wentylatora wewnątrz konsoli ani poczuć wydzielającego się z niego ciepła podczas ograniczonego czasu ze sprzętem.

PS5 stoi pionowo.
4 graczy

PS5 światło.
4 graczy

Chociaż te praktyczne ćwiczenia PS5 są wyraźnie w bardzo ograniczonym środowisku, jedno ze zdjęć 4gamer.net ujawnia tajemniczy srebrny zatrzask lub rygiel ukryty w prawej górnej części PS5. Sony powiedziało, że właściciele PS5 będą mogli rozszerzyć pamięć za pomocą zwykłych dysków SSD w tej nowej konsoli, ale jeszcze nie widzieliśmy, jak to zadziała w rzeczywistości.

Tajemniczy zatrzask PS5.
4 graczy

Ten zatrzask może być sposobem uzyskania dostępu do możliwości rozszerzenia pamięci PS5, prawdopodobnie umożliwiając usunięcie boku. Nie ma innego oczywistego sposobu na umieszczenie dysku SSD w PS5, ale nadal czekamy, aż Sony potwierdzi, jak poradzi sobie z rozszerzalną pamięcią masową.

Od tygodni wiemy, że PS5 to największa konsola we współczesnej historii, a Dengeki Online pomaga spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy, pokazując PS5 obok dużego telewizora. Jasne jest, że jeśli chcesz, aby PS5 był ustawiony pionowo na stojaku telewizyjnym, może być konieczne wyczyszczenie jakiegoś pokoju lub użycie konsoli w poziomie. Płaski PS5 wygląda tak, jakby powinien pasować do większości stojaków telewizyjnych.

Perspektywa PS5
Dengeki Online

Oprócz samej konsoli te japońskie publikacje i YouTubers również przyjrzeli się bliżej nowemu kontrolerowi DualSense. Ten nowy projekt obejmuje haptyczne sprzężenie zwrotne (zastępujące starą technologię dudnienia) i adaptacyjne wyzwalacze, które mogą dostosowywać opór wyzwalaczy dla różnych efektów rozgrywki. Sony dołączyło nawet mikrofon obok USB-C.

Widzieliśmy, jak Sony demonstruje grę pakietową na PS5, Pokój zabaw Astro, wiele razy wcześniej, a firma użyła go ponownie podczas tych praktycznych filmów, aby podkreślić funkcje kontrolera DualSense. Zegarek Av informuje również, że przycisk potwierdzenia na PS5 będzie oznaczał X zamiast O, co oznacza, że ​​zamierzasz ponownie ćwiczyć pamięć mięśniową, aby przyzwyczaić się do tej zmiany. Na razie nie ma jeszcze nic więcej o kontrolerze, ale 4gamer.net zapewnia dobre spojrzenie na różne kolorowe diody LED na DualSense.

Kolory LED DualSense.
4 graczy

Żaden z filmów z publikacji nie był niestety w stanie pokazać pulpitu PlayStation 5 ani elementów interfejsu użytkownika. Pozostają one tajemnicą, mimo że Sony drażniło to, co wydawało się być doświadczeniem rozruchowym lub głównym pulpitem PS5 w czerwcu. Sony obiecało również całkowicie przeprojektowany pulpit nawigacyjny PS5 bez „żadnego nietkniętego piksela”.

Wciąż czekamy, aby zobaczyć, co dokładnie zrobi Sony z nowym interfejsem PS5 i miejmy nadzieję, że zobaczymy go przed datą premiery 12 listopada.

Gdzie indziej jest też dużo rozgrywki Astro’s Playroom, Godfall, i nawet Balan Wonderworld. Wcześniej widzieliśmy również wiele nagrań z gry, a żaden z podglądów nie wydaje się zbytnio zagłębiać się w wydajność dysków SSD ani czasy ładowania gier.

Wszystkie trzy gry wyglądają tak płynnie, jak można się spodziewać na PS5, ale rozczarowujące jest nie zobaczyć więcej Ratchet & Clank: Rift Apart rozgrywka, biorąc pod uwagę ten tytuł, wygląda na idealną demonstrację szybkiego dysku SSD PS5. Tak czy inaczej, możesz znaleźć najnowszą rozgrywkę na PS5 na poniższym filmie.

Te ograniczone podglądy PS5 nie odpowiadają na wszystkie pytania, które wciąż mamy na temat PS5 i mamy nadzieję, że Sony wkrótce zacznie udzielać odpowiedzi. Nadal czekamy, aby usłyszeć o desce rozdzielczej PS5, o tym, jak korzystasz z rozszerzalnej pamięci masowej w konsoli i jak dobrze działa kompatybilność wsteczna Sony z grami PS4 na nowym PS5.

Pozostał jeszcze ponad miesiąc do premiery PS5 12 listopada, więc Sony ma mnóstwo czasu, aby ujawnić znacznie więcej informacji na temat konsoli nowej generacji. Na razie te wczesne podglądy przedstawiają bardziej potrzebne spojrzenie na PS5.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook