Różności i nowinki technologia

Pierwsze routery Wi-Fi 6E TP-Link pojawią się w tym roku

TP-Link ogłasza swoje pierwsze routery z obsługą Wi-Fi 6E, ogromną nową aktualizacją Wi-Fi, która czterokrotnie zwiększa dostępne fale radiowe, zapewniając szybsze prędkości i bardziej niezawodne połączenia. Pierwsze cztery routery, które ogłasza, obejmują parę systemów Wi-Fi typu mesh i dwa wysokiej klasy routery z pojedynczą jednostką, w tym jeden obsługujący prędkości 10 Gb / s.

Routery Wi-Fi 6E dodają trzecie pasmo Wi-Fi – więc oprócz połączeń 2,4 GHz i 5 GHz będzie teraz dostępna sieć 6 GHz. Ta sieć będzie również znacznie większa, co powinno oznaczać mniejsze zatory i większy potencjał szybszych prędkości.

TP-Link planuje w tym roku wprowadzić dwa routery Wi-Fi typu mesh z obsługą Wi-Fi 6E. Deco X96 i Deco X76 Plus to systemy trójpasmowe i będą używać nowej sieci 6 GHz jako backhaul do komunikacji między notatkami routera. Powinno to zapewnić solidniejsze i szybsze połączenie typu backhaul niż tradycyjne trójzakresowe sieci kratowe, które opierają się na mniejszym paśmie 5GHz jako łączu dosyłowym i sposobie komunikacji z urządzeniami.

Routery siatkowe Deco X96.
: TP-Link

Jest jednak jedna wada: kiedy ostatecznie kupisz telefony, laptopy i inne urządzenia obsługujące połączenia Wi-Fi 6 GHz, systemy te będą łączyć się z nimi tylko za pośrednictwem tradycyjnych (i prawdopodobnie wolniejszych) sieci 2,4 GHz i 5 GHz, ponieważ sieć 6 GHz jest używane przez same routery. X96 obiecuje prędkość do 7800 Mb / s. X76 osiąga prędkość 5400 Mb / s, a także zawiera wbudowane radio Zigbee do obsługi inteligentnych gadżetów domowych.

Jeśli chcesz łączyć się bezpośrednio z urządzeniami za pośrednictwem Wi-Fi 6 GHz, do tego służą dwa inne nadchodzące routery TP-Link. Archer AX96 i Archer AX206 to routery trójpasmowe, ale ponieważ nie są to systemy kratowe, pasmo 6GHz może swobodnie łączyć się z poszczególnymi urządzeniami. X96 osiąga 7800 Mb / s, a X206 ma osiągnąć 10 Gb / s, jeśli twoje połączenie internetowe będzie wystarczająco szybkie, aby je obsłużyć.

Router Archer AX96.
: TP-Link

Ceny czterech routerów nie zostały jeszcze ogłoszone. Oczekuje się, że pierwsze jednostki trafią do sprzedaży w trzecim kwartale roku.

TP-Link zapowiada dziś również kilka innych produktów. Deco Voice X20 to router siatkowy Wi-Fi 6 (nie 6E), który podwaja się jako inteligentny głośnik z obsługą Alexy (sprytny pomysł, ale taki, który inne firmy już zbadały) i zostanie uruchomiony w nadchodzących miesiącach. Jest też Deco X80-5G, brama do korzystania z 5G jako domowego Internetu, która może pełnić funkcję routera Wi-Fi 6. TP-Link zapowiada również szereg nowych gadżetów do inteligentnego domu pod marką Kasa, w tym inteligentny dzwonek do drzwi i włącznik aktywowany ruchem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook