Różności i nowinki technologia

Pierwsze spojrzenie na Apple AirPods Max: wiele do udowodnienia

Gram z nowymi słuchawkami nausznymi AirPods Max za 549 USD od wczoraj po południu i jak dotąd brzmią bardzo ładnie i bardzo wygodnie.

Mają też – muszę to powiedzieć – wyraźny zapach, jak funky riff na zapach nowego samochodu. Jestem prawie pewien, że jest to produkt uboczny wkładek nauszników z pianki z pamięcią, które schodzą z linii produkcyjnej i prosto do pudełka wysyłkowego do mojego domu, i powiedziano mi, że z czasem znikną.

Prawdopodobnie nie powiedziałbym ci, jak pachnie para słuchawek za 100 dolarów. Ale przy cenie 550 USD czuję się zmuszony zauważyć, że AirPods Max to multisensoryczne doświadczenie po wyjęciu z pudełka.

Opaska na głowę Apple AirPods Max

Pod względem wzornictwa AirPods Max są interesującą mieszanką klasycznych, tylko Apple Design, i dziwnych niekongruencji. Pałąk jest wykonany ze stali nierdzewnej pokrytej białym gumowym materiałem, z „oddychającą siateczkową osłoną” na górze; Apple twierdzi, że powoduje to bardziej równomierne rozłożenie ciężaru słuchawek na głowie. (Nie mogę powiedzieć, że czuje się zupełnie inaczej niż mój Sony WH-1000M2s, ale możliwe, że mam po prostu bardzo dużą głowę.) Pałąk łączy się z nausznikami za pomocą regulowanych przedłużek ze stali nierdzewnej, których kulminacją jest przyjemny sprężynowy zawias , z których wszystkie są ładniejsze niż jakiekolwiek inne słuchawki premium, z których korzystałem.

Spód Apple AirPods Max

Dość duże muszle słuchawek są tam, gdzie robi się trochę bałagan. Mam srebrne AirPods Max, a ogromna powierzchnia płaskiego aluminium nie wygląda na pierwszy rzut oka jak 550 USD – możliwe, że inne kolory wyglądają na bardziej premium, ale wybaczono by ci myślenie, że są plastikowe, dopóki ich nie dotkniesz i nie poczujesz chłodu z metalu.

Muszle nie mają gładkich, nieprzerwanych powierzchni. W muszlach słuchawek znajduje się 10 otworów o różnych kształtach i rozmiarach. Siedem z nich to mikrofony: sześć do redukcji szumów, a jeden do połączeń głosowych. (W nausznikach znajdują się kolejne dwa mikrofony). Te gniazda nie są symetryczne; górna część lewej muszli ma jedną długą szczelinę, jedną krótką, a następnie trzy kolejne szczeliny na dole wraz z długą szarą plastikową linią antenową.

Na górze prawej muszli znajdują się dwa gniazda, a na dole są jeszcze trzy, oprócz małej diody LED stanu i portu Lightning, które Apple wybrało przez USB-C, aby było wygodniejsze dla wszystkich użytkowników iPhone’a. . AirPods Max można naładować do pełnej 20-godzinnej żywotności baterii w dwie godziny ze standardowej kostki iPhone’a 5 W i działać przez 90 minut po zaledwie pięciu minutach na ładowarce. (Nie jest dostępne szybkie ładowanie, nawet jeśli używasz kabla USB-C do Lightning).

Cyfrowa korona Apple AirPods Max

Cyfrowa korona Apple AirPods Max w porównaniu do cyfrowej korony Apple Watch

Prawa muszla słuchawek ma również przycisk do przełączania między trybem redukcji szumów a trybem przezroczystości, a także regulację głośności Digital Crown, którą można nacisnąć, aby odtwarzać i wstrzymywać muzykę, i przytrzymać, aby wywołać Siri. (Możesz też po prostu powiedzieć „Hej Siri”, co zadziałało wystarczająco dobrze). Jedna uwaga na koronie: jest znacznie większa niż ta, która pojawia się na Apple Watch, więc nie wydaje się zbyt niezręczna w użyciu.

Wszystko to oznacza: wiele dzieje się wizualnie w przypadku AirPods Max, znacznie więcej, niż można by oczekiwać od pary słuchawek Apple za 550 USD.

Jednej rzeczy nie znajdziesz: analogowe wejście audio 3,5 mm lub 2,5 mm, co jest standardowym wyposażeniem słuchawek z redukcją szumów w tym przedziale cenowym – w ten sposób podłączasz system rozrywki z oparciem samolotu, aby obejrzeć film. Apple wie, że jest to powszechny przypadek użycia, ponieważ sprzedaje kabel 3,5 mm do Lightning za 35 USD dokładnie w tym celu. To daje 585 USD za AirPods Max, czyli tylko 15 USD mniej niż cały iPhone 11.

Usunięto muszlę słuchawek Apple AirPods Max

Usunięto muszlę słuchawek Apple AirPods Max

Nauszniki z pianki memory są bardzo wygodne i mocują się magnetycznie – pozostają mocno na miejscu, ale łatwo wyjmują, gdy tego potrzebujesz. Pod spodem znajduje się biały plastik i okienko na czujnik, który wykrywa twoje uszy – muzyka automatycznie zatrzymuje się, gdy zdejmiesz słuchawki lub po prostu podniesiesz jedną muszlę, aby z kimś porozmawiać. AirPods Max nie mają przycisku zasilania, co jest bardzo Apple; po prostu kładą się spać, gdy nie masz ich na głowie przez jakiś czas, a następnie budzą się, gdy je ponownie zakładasz. Sprytny.

Apple AirPods Max w etui z iPodem i AirPods Pro

Tył etui AirPods Max odsłania miejsce, w którym materiał przechodzi przez siebie i jest przyklejony.

Nie mam pojęcia, co się dzieje z etui AirPods Max, które jest głupim, jednoczęściowym urządzeniem, które jest złożone i przyklejone, aby utworzyć etui. Po owinięciu wokół słuchawek wygląda bardzo podobnie do torebki, co jest jednocześnie zabawne i sprytne, a także nie jest celem etui na słuchawki, które musi przetrwać w plecaku. Nie wydaje się zbyt ochronny, wydaje się, że szybko się brudzi i generalnie nie trzyma świecy w ładnych, twardych etui, które są dostarczane z prawie każdym innym zestawem słuchawek premium.

Moim zdaniem jest to jedna z tańszych rzeczy, które Apple kiedykolwiek stworzyło – druga w trendzie, który rozpoczął się od ładowarki MagSafe Duo. Mam nadzieję, że nie ma trzeciej rzeczy.

Etui Apple AirPods Max

Wnętrze etui Apple AirPods Max

Jeśli chodzi o dźwięk, dobrze się bawiłem słuchając AirPods Max przez kilka godzin – są wyraźne i jasne, z przyjemnie szerszą sceną dźwiękową niż moje słuchawki Sony i bez żadnych zniekształceń, nawet przy maksymalnej głośności. Wkrótce będziemy mieć ich pełny przegląd, w tym testy dźwięku przestrzennego i roszczenia Apple dotyczące obsługi dźwięku przestrzennego Atmos, więc bądź na to przygotowany. Ale na razie możesz być pewien, że AirPods Max brzmią wystarczająco dobrze, aby konkurować z innymi wysokiej klasy słuchawkami.

Oczywiście te konkurencyjne słuchawki są tańsze – znacznie tańsze – niż AirPods Max. Najnowsze modele Sony WH-MX1000M4 są regularnie w sprzedaży za 300 USD, brzmią bardzo dobrze i mają o 10 godzin dłuższą żywotność baterii. Słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 kosztują 339 USD, również brzmią bardzo dobrze i mają markę znaną z najwyższej klasy kabin na całym świecie. (Oba mają również gniazda wejściowe audio dla systemów rozrywki z oparciem).

To, czy Apple faktycznie zrobiło wystarczająco dużo, aby uzasadnić oszałamiającą przewagę nad konkurencją, jest otwartym pytaniem, na które odpowiedź zajmie nam trochę więcej czasu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook