Gry

Pierwsze spojrzenie na Xboksa z Discordem i Google Stadia w nowej przeglądarce Edge

Microsoft rozpoczął testowanie nowej wersji swojej przeglądarki Edge na konsolach Xbox. Gigant oprogramowania zapewnił dostęp do wersji Chromium Edge dla Xbox Insiders na początku tego miesiąca, oferując wczesne spojrzenie na ulepszone możliwości przeglądania na Xbox One i Xbox Series X / S.Miałem okazję wypróbować to wcześnie. w ciągu ostatnich kilku dni i mogłem przetestować Discord, Stadia i inne usługi internetowe działające w Edge na Xbox. To tak, jakby mieć pełną wersję Edge z komputera PC na telewizorze.

Wersja Edge na Xbox wygląda prawie identycznie jak ta, którą można teraz znaleźć na PC lub Macu. Zawiera nawet funkcje, takie jak zakładki pionowe i Kolekcje. Podobnie jak Edge na PC i urządzenia mobilne, wersja Xbox synchronizuje również wszystkie ustawienia, ulubione, karty i historię przeglądanych stron.

Nowa przeglądarka Microsoft Edge Chromium działająca na Xbox.

Obsługa rozszerzeń to jedyna duża funkcja, której tak naprawdę w tej chwili brakuje. Nie jestem pewien, czy jest to ogólne ograniczenie w wersji Xbox, czy też Microsoft może je wdrożyć, gdy ta wersja Chromium będzie gotowa do wydania. Tak czy inaczej, jeśli spróbujesz dodać rozszerzenie Chrome lub Edge, zakończy się to niepowodzeniem.

Głównym powodem, dla którego możesz chcieć używać tej nowej wersji Edge na Xbox, jest znacznie ulepszona kompatybilność internetowa. Dzięki temu usługi takie jak Discord, Skype, a nawet Google Stadia mogą działać na Xbox w wersji Edge. Discord pozwoli Ci dołączyć do rozmów głosowych i uczestniczyć w czatach w kanale tekstowym, ale obsługa mikrofonu jeszcze nie istnieje. To jest naprawdę wczesna wersja, więc jest prawdopodobne, że w końcu będzie obsługiwana. Podobnie, jeśli przełączysz się na inną grę lub aplikację, połączenia Discord w przeglądarce Edge nie będą kontynuowane w tle. Może się to również zmienić, zanim ta aktualizacja Edge będzie również szeroko dostępna.

Google Stadia działa dobrze na Edge na Xbox.

Google Stadia działa naprawdę płynnie. Mogłem przesyłać strumieniowo wiele gier za pomocą tej usługi, a kontroler Xbox jest automatycznie wykrywany i obsługiwany w grach. Próbowałem również skorzystać z usługi przesyłania strumieniowego Nvidia GeForce Now, ale wydaje się, że Nvidia blokuje ciąg agenta użytkownika Edge i nie ma narzędzi programistycznych ani rozszerzeń, które pozwolą mi sfałszować agenta użytkownika Chrome.

Gdzie indziej przetestowałem również aplikacje internetowe Office w tej wersji Edge na konsolę Xbox. Działają tak niezawodnie, jak można się spodziewać, a nawet można podłączyć klawiaturę do konsoli Xbox i pisać. Niestety obsługa myszy nie jest jeszcze dostępna w tej przeglądarce Edge. Wydaje się, że jest to częścią szerszego ograniczenia w aplikacjach Xbox, które uzyskują dostęp do myszy na konsolach Microsoftu, więc nie jest jasne, czy będzie to w pełni obsługiwane w przyszłości.

Edge na Xbox jest obecnie oparty na Chromium 91, który ma zadebiutować na komputerowych wersjach Edge w maju. Microsoft nie ujawnił jednak, kiedy planuje wydać tę wersję Xbox.

Ta przeglądarka Edge jest już dużym ulepszeniem w stosunku do starszej wersji, która istnieje obecnie na Xbox. Pełna obsługa synchronizacji, kompatybilność internetowa i tylko ogólny interfejs zostały znacznie ulepszone. Podczas gdy Xbox zazwyczaj otrzymuje dedykowane aplikacje do przesyłania strumieniowego dla większości usług, ta aktualizacja Edge będzie przydatna dla wielu, którzy chcą uzyskać dostęp do wszystkiego, co ma do zaoferowania sieć.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook