Różności i nowinki technologia

Pierwszy i jedyny głośnik Cortana usuwa cyfrowego asystenta Microsoftu

Microsoft wyobrażał sobie kiedyś przyszłość pełną lodówek, tosterów i termostatów zasilanych Cortaną, ale nigdy się to nie udało. Głośnik Invoke firmy Harman Kardon był pierwszym i jedynym głośnikiem zasilanym przez Cortanę, który trafił na rynek, ale teraz otrzyma aktualizację w środę, aby wyłączyć cyfrowego asystenta Microsoftu.

Harman Kardon prześle jutro aktualizację głośnika Invoke (zauważony przez Thurrott), aby usunąć Cortanę, po tym, jak Microsoft ogłosił w zeszłym roku swoje plany wyłączenia swojego asystenta cyfrowego na wielu urządzeniach. „Należy pamiętać, że usługa Cortana w Harman Kardon Invoke zakończy się w ciągu najbliższych miesięcy, niezależnie od tego, czy otrzymasz aktualizację” – mówi Harman Kardon. Cortana znika również na iOS i Android, a nawet na własnych Surface Headphones od Microsoftu.

Cortana w głośniku Harman Kardon Invoke.
: Dan Seifert / The Verge

Microsoft pierwotnie miał większe plany co do Cortany w 2016 roku. Producent oprogramowania nakreślił wizję wprowadzenia swojego cyfrowego asystenta do lodówek, tosterów i innych urządzeń Internetu rzeczy (IoT), ale Cortana nigdy tak naprawdę się nie przyjęła. Nawet piękny termostat GLAS zasilany Cortaną nie jest już zasilany przez cyfrowego asystenta Microsoftu.

Microsoft widzi teraz wartość Cortany w konwersacyjnej sztucznej inteligencji, a firma próbuje zmienić pozycję Cortany jako umiejętności, która może działać w dowolnym miejscu, zamiast konkurować z Alexą lub Asystentem Google. Cortana jest coraz częściej wykorzystywana do ulepszania oferty firmy Microsoft dla przedsiębiorstw, po tym, jak firma oddzieliła ją od wyszukiwania systemu Windows 10 i wyciszyła asystenta cyfrowego podczas procesu konfiguracji systemu operacyjnego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook