RTV

Pierwszy na świecie składany komputer można już zamawiać w Lenovo

Lenovo ogłosiło ThinkPad, jakiego jeszcze nie widziałeś: ThinkPad X1 Fold. Pomyśl o Galaxy Fold firmy Samsung, ale o 13-calowym ekranie laptopa OLED. Jest dostępny w przedsprzedaży już od 2499 USD.

Chodzi o to, że możesz używać Folda jak dużego tabletu, gdy jest w pełni rozłożony (lub podzielić ekran na dwa sąsiednie wyświetlacze). Możesz podeprzeć składany poziomo, aby używać go jak pełnego 13-calowego notebooka z opcjonalną odłączaną klawiaturą i stojakiem sztalugowym. Możesz złożyć go o 90 stopni, obrócić w pionie i używać go jak miniaturowego laptopa (w dolnej części pojawia się klawiatura dotykowa). Możesz obrócić go poziomo i używać go jak książki, z opcjonalnym rysikiem. Lub możesz złożyć całość i łatwo nosić ją ze sobą, nie zajmując dużo miejsca w torbie.

Prototyp X1 Fold mieliśmy okazję przetestować w styczniu na targach CES w Las Vegas.

Jeśli chodzi o inne specyfikacje, produkcyjny Fold jest wyposażony w procesory Intel 11. generacji, dwa porty USB-C i gniazdo karty SIM, 8 GB pamięci RAM, do 1 TB pamięci masowej i baterię 50 Wh. Waży 2,2 funta i może być wyposażony w obsługę 5G.

ThinkPad X1 Nano otwierany od przodu.

ThinkPad X1 Nano obsługuje Wi-Fi 6 i 5G.
: Lenovo

Lenovo ogłosiło również ThinkPad X1 Nano, który jest najlżejszym ThinkPadem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, waży 1,99 funta. Ten ThinkPad jest oparty na nowej platformie Evo firmy Intel, która ma poświadczać, że laptopy zapewniają między innymi długą żywotność baterii, szybkie ładowanie i krótki czas uruchamiania. Systemy Evo muszą również zawierać procesory Intel Tiger Lake 11. generacji, Wi-Fi 6 i Thunderbolt 4.

Nano ma 13-calowy wyświetlacz 2K 16:10 (z opcjami dotykowymi i bezdotykowymi). Lenovo twierdzi, że ma mniej więcej taką samą wysokość, jak 14-calowy ekran 16: 9. Jest wyposażony w szereg funkcji bezpieczeństwa AI: może wykryć, kiedy przechodzisz, i na przykład obudzić się i zablokować, gdy odejdziesz.

Pod względem specyfikacji Nano jest wyposażony w procesory Intel 11. generacji, do i7, do 16 GB pamięci RAM, do 1 TB pamięci masowej, baterię 48 Wh, cztery mikrofony 360 stopni i zintegrowaną grafikę Intel Xe. Obsługuje również 5G i może obsługiwać Linuksa oprócz Windows 10 Pro.

Nano będzie dostępny w czwartym kwartale 2020 roku, począwszy od 1399 USD.

ThinkPad 14s Yoga z lewego przedniego rogu.

ThinkPad 14s Yoga jest dostępny w ładnym niebieskim kolorze.
: Lenovo

Lenovo ogłosiło również kilka nowych produktów z linii ThinkBooków. Do flagowych modeli należą ThinkBook 13s Gen 2 o wartości 729 USD (również zweryfikowany przez Evo), ThinkBook 14s Yoga za 879 USD (pierwszy konwertowalny ThinkBook z wbudowanym piórem) oraz ThinkBook 15 Gen 2 o wartości 549 USD -w słuchawkach Bluetooth). Modele 13 i 15 mają również opcje AMD. Obie będą dostępne w październiku; joga nadchodzi w listopadzie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook