Różności i nowinki technologia

Pierwszy zestaw słuchawkowy VR firmy Apple podobno zawiera projekt tkaniny, wentylator i kosztowną cenę

Apple podobno pracuje nad zestawem VR, który będzie zawierał projekt tkaniny, wentylator i drogie metki. Bloomberg News donosi, że pierwszy zestaw słuchawkowy VR firmy Apple może zostać uruchomiony już w 2022 r. jako samodzielne urządzenie działające na baterie, podobnie jak Oculus Quest 2. Apple podobno pracuje nad „niektórymi z najbardziej zaawansowanych i potężnych chipów” do tego niezapowiedzianego zestawu słuchawkowego VR. niektóre chipy podobno biją swoje własne procesory M1 Mac.

Apple podobno stanął przed wyzwaniami podczas opracowywania tego zestawu słuchawkowego, a niektóre prototypy okazały się zbyt duże i ciężkie. Apple podobno używa zewnętrznej tkaniny, aby zmniejszyć wagę zestawu słuchawkowego, ale firma używa również wentylatora – niezwykłe posunięcie dla Apple, biorąc pod uwagę nacisk na konstrukcję bez wentylatora.

Zestaw słuchawkowy Oculus Quest 2 VR.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Bloomberg News informuje również, że rozmiar zestawu słuchawkowego VR firmy Apple, który nosi nazwę kodową N301, jest podobny do zestawu Oculus Quest, a niektóre testowane prototypy zawierają zewnętrzne kamery, które umożliwiają korzystanie z niektórych funkcji AR. Apple podobno testuje również możliwość używania tych kamer do śledzenia ruchów dłoni i zawiera funkcje oprogramowania, takie jak wirtualna klawiatura.

Nie jest jasne, kiedy dokładnie pojawią się gogle VR firmy Apple, ale może to nastąpić już w 2022 roku. Podobno będzie to drogie i niszowe urządzenie, a niektórzy w Apple podobno przewidują, że firma może sprzedawać tylko jeden zestaw słuchawkowy dziennie w każdym swoich sklepów detalicznych, czyli mniej niż 200 000 sztuk rocznie.

Według różnych doniesień Apple od lat pracuje nad zestawami VR i AR. Bloomberg News opublikował również szczegółowe spojrzenie na ambicje Apple w zakresie VR i AR w zeszłym roku, zauważając, że firma zatrudnia około 1000 osób pracujących nad AR i VR.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook