Gry

Plague Inc. ma teraz darmowy tryb, w którym walczysz z pandemią

Plague Inc. – gra strategiczna o ewoluowaniu i rozprzestrzenianiu się chorób – otrzymała wczoraj aktualizację z nowym trybem, który odwraca scenariusz do oryginalnej rozgrywki. Nowy tryb, zatytułowany Plague Inc: The Cure, to próba twórcy Ndemic Creations zasymulowania rzeczywistego, wieloaspektowego podejścia wymaganego do powstrzymania pandemii, w oparciu o informacje otrzymane od prawdziwych ekspertów.

Gra została pierwotnie uruchomiona w 2012 roku, ale w marcu zyskała na popularności po tym, jak wieści o epidemii COVID-19 rozeszły się po całym świecie. The Cure jest odpowiedzią na naszą obecną rzeczywistość, obejmującą kilka etapów powstrzymywania pandemii, takich jak badanie choroby, wykorzystanie technik takich jak śledzenie kontaktów i opracowanie szczepionki. Ndemic podkreśla, że ​​gry nie należy traktować jako modelu naukowego, ale dzięki wkładowi ekspertów uchwyci ona wyobrażenie o rodzaju reakcji potrzebnej do powstrzymania czegoś takiego jak COVID-19.

Wskaźniki infekcji w Plague Inc: The Cure.
: Ndemic Creations

W marcu Ndemic ogłosił darowizny na rzecz Koalicji na rzecz Innowacji w zakresie Gotowości Epidemicznej (CEPI) i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aby pomóc w działaniach na rzecz pomocy w walce z COVID-19. Dyskusje na temat tych darowizn ostatecznie skłoniły do ​​opracowania tego nowego trybu, który Ndemic oparł na opiniach obu organizacji.

Wydaje się, że wynikowy tryb z powodzeniem zintegrował tę rzeczywistą naukę, tworząc rozgrywkę, o której dyrektor generalny CEPI, Richard Hatchett, mówi: „obejmuje złożoność globalnej reakcji na pandemię i podkreśla, jak kluczowa jest międzynarodowa współpraca, aby stawić czoła takiemu zagrożeniu”.

Mówi Ndemic Creations Plague Inc: The Cure będzie bezpłatny „do czasu opanowania COVID-19”. Nowy tryb jest już dostępny na iOS i Androida, a wkrótce pojawią się wersje na PC i konsole.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook